Yatırım almadan önce girişimlere yol göstererek gelişimlerine katkı sunan TechUP hızlandırma programı, bu yıl yeni bir formata kavuşuyor. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Domino Ventures’in liderliğinde hayata geçirilen program, yenilikçi ürünler geliştiren teknoloji girişimlerini hedefliyor.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın da destekleri ile hayata geçirilen teknoloji odaklı hızlandırıcı programı, Marmara bölgesinde ikamet eden veya faaliyet gösteren girişimlerin başvurularını bekliyor.

Alanında yenilikçi ve teknolojik bir ürüne veya hizmete sahip olan ancak yatırım eksikliği, tecrübe eksikliği gibi nedenlerden dolayı hayata geçirilemeyen girişimler, TechUP’ta deneyimli mentorlardan büyüme konusunda öneri ve tavsiye alabiliyor. Aynı zamanda program kapsamına yeni eklenen PoC süreci ile birlikte girişimler PoC’lerini Doğuş Teknoloji, Cevher Holding ve Yapı Kredi gibi şirketlerde tamamlayabilecek.

Kaynak: Bülten