2020 yılından bu yana tasarım alanında uzmanları ve akademisyenleri öğrencilerle bir araya getiren, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğretim üyeleri ile ESOGÜ Sanat ve Tasarım Kulübü’nün (SANTAS) katkılarıyla hazırlanan Tasarım Buluşmaları kapsamında meslek profesyonelleri ve akademisyenlerle seminerler, çalıştaylar düzenleniyor; sanatsal eserler sergileniyor.

Bu senenin ilk gün etkinlikleri kapsamında Sanatçı Akademisyen Korkut Öztekin’in “Siyah-Beyaz Maceralar: Görsel Öyküleme ve İllüstrasyon” adlı sergisinin açılışı gerçekleştirildi. ESOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emine Gümüşsoy da katıldığı sergi, öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından beğeni topladı. Serbest çizer olarak çizgi roman sanatıyla uğraşan, edebi eserler için kapak ve illüstrasyonlar üreten Öztekin, hem verdiği seminerde hem de sergi açılışında yaptığı konuşmada çizim süreçlerine ilişkin bilgilendirmede bulundu. 

Sergi açılışından önce gerçekleştirilen seminerlerde Grafik Tasarımcı ve İllüstratör Hilal Özçelik tasarımda yaratıcığı, üretimi ve verimliliği etkileyen unsurlar üzerine konuştu; örnek olarak sunduğu çalışmalarıyla öğrencilere iş hayatında yol gösterecek deneyimlerini paylaştı. Bir diğer seminerde Grafiker ve Karikatürist Emir Sağlam “Sosyal Medyada Çizer Olmak" başlığıyla gerçekleştirdiği sunumda Türk karikatürünün gelişimini mizah dergileri üzerinden anlattı. 

Mobil oyun tasarımından filmde müzik ve ses tasarımına, tasarım endüstrisinde yapay zekânın etkilerinden fotoğraf atölyesi çalışmalarına uzanan etkinliklere 10 Mayıs Cuma gününe kadar katılım sağlanabilecek. Korkut Öztekin’in “Siyah-Beyaz Maceralar: Görsel Öyküleme ve İllüstrasyon” adlı sergisi ise STF Galeri Salonunda 31 Mayıs 2024 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.
                                                                                                   
 

Kaynak: Bülten