Bakan Yerlikaya duyurdu: Eskişehir'de zehir tacirlerine geçit yok Bakan Yerlikaya duyurdu: Eskişehir'de zehir tacirlerine geçit yok

CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

2 Temmuz 1993'te Sivas Madımak Oteli'nde yaşanan katliam, ülkemizin demokrasi ve insan hakları mücadelesinde kara bir leke olarak tarihe geçmiştir. 31 yıl önce yaşanan bu acı olayda, 37 aydın, sanatçı ve vatandaşımız hunharca katledildi. Bu katliam, toplumumuzu bölmeyi hedefleyen karanlık güçlerin ne kadar acımasız olabileceğini bir kez daha göstermiştir.

Bugün, Madımak Katliamı'nın kurbanlarını anarken, adalet ve demokrasi mücadelesini sürdürme kararlılığımızı yineliyoruz. Türkiye’nin aydınlık geleceği, geçmişin karanlık sayfalarını unutmadan, yüzleşerek ve adaletin sağlanmasıyla inşa edilecektir. 

Bu acı olay, bizlere bir kez daha demokrasinin, insan haklarının ve toplumsal barışın ne kadar önemli olduğunu hatırlatmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, bu değerleri savunma mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Toplumumuzu kutuplaştırmaya çalışan, nefret söylemleriyle beslenen zihniyetlerin karşısında dimdik duracağız.

Madımak’ta hayatını kaybedenleri rahmetle anıyor, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Bir daha böyle acıların yaşanmaması için birlik ve beraberlik içinde, barış ve hoşgörü temelinde, demokratik bir Türkiye için mücadelemizi sürdüreceğiz."

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi