Gram altında beklenen oldu: İşte 5000 lira için verilen tarih Gram altında beklenen oldu: İşte 5000 lira için verilen tarih

Süllü, Ocak 2020'de tüm siyasi partilerin katılımıyla kurulan bu komisyonun hayvan haklarının korunması konusunda önemli bir adım olduğunu belirtti. Uzmanların ve akademisyenlerin görüşlerinin alınarak hazırlanan raporda, özellikle AKP'nin getireceği kanun teklifinde yer alması gereken önlemlere vurgu yapıldı. Özellikle uyutma yönteminin sadece hasta ve tedavi edilemez canlılarla sınırlı olmaması gerektiğini ve sokak canlılarının çoğalmasını engelleyici önlemlerin alınması gerektiğini vurguladı.

Süllü, yıllardır dile getirilen bir diğer önemli konunun da şans oyunları, idari para cezaları ve bağışlardan oluşacak bir fon kurulması olduğunu belirtti. Bu fonun barınakların yapılması, kısırlaştırmalar ve tedavi bakım harcamalarının karşılanması için kullanılması gerektiğini ifade etti.

Ayrıca, seçim ekonomisi ve 5'li çetelere ayrılan kaynakların canlıları yaşatmak için kullanılması gerektiğini vurguladı. Sorunun çözümü için sadece yerel yönetimlerin değil, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın da bütçe ayırarak yaşatmak için yerel yönetimlerle işbirliği yapması gerektiğini söyledi.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi