Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri (Eskişehir), “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlamaları çerçevesinde, Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu özel günü hep beraber coşkuyla kutlamak adına, “Uçan Gençlik Etkinliği” düzenliyor.

Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri’nde, 19 Mayıs 2024 Pazar günü yapılacak olan “Uçan Gençlik Etkinliği” saat 11:00’de başlıyor.

19 Mayıs 2024 Günün Programı:

11.00 : Saygı duruşu, İstiklal Marşı

11.00 - 14.00 : Kura çekimi ve Uçuşlar

14.00 - 14.30 : Semin Öztürk Şener Akrobasi Gösterisi

15.00 - 18.00 : Uçuşlar

ÜCRETSİZ UÇUŞ ŞANSI

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlamaları kapsamında düzenlenen “Uçan Gençlik Etkinliği”nde, başta Sivrihisar’daki okullar olmak üzere, Eskişehir ve çevre okullardaki lise ve ortaokul öğrencileri uçurulacak. Gençleri gökyüzü ile buluşturmayı amaçlayan “Uçan Gençlik Etkinliği” tüm gençlere açık ve ücretsiz olacak.

Sivrihisar Havacılık Merkezi bünyesinde yapılan uçuş etkinlikleri ile daha önce binlerce kişi ücretsiz uçuruldu ve büyük bir kısmı ilk defa gökyüzü ile buluştu. Hava durumuna göre gerçekleşecek uçuşlarda gençler, havacılık ile iç içe bir gün geçirerek, gökyüzünde olmanın keyfini yaşayacaklar. Bunun yanında,  dileyen gençler kendi uçurtmalarını getirip, alanda uçurabilecekler.

SEMİN ÖZTÜRK ŞENER AKROBASİ GÖSTERİSİ

Türkiye’nin İlk Kadın Profesyonel Akrobasi Pilotu Semin Öztürk Şener, bu anlamlı günde “Yeni Menekşe” ile birlikte muhteşem bir akrobasi gösterisi yapacak. Atatürk’ün izinde güçlü bir Türk Kadını olan Semin Öztürk Şener, başarılarıyla gençlere ilham veriyor.

TÜRKİYE’NİN İLK UÇAN MÜZESİ

Sivrihisar Havacılık Merkezi’nde bulunan, “M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi” ülkemizdeki ilk Uçan Müze olma özelliğine sahip… Envanterindeki hava taşıtlarının neredeyse tamamı uçar vaziyette korunuyor ve yıllık programlarla uçuşlar yapılıyor. Bu özel günde, arzu edenler Türkiye’nin ilk Uçan Müzesi “M.S.Ö Hava ve Uzay Müzesi”ni gezerek tarihte bir yolculuk yapabilir.

Kaynak: Bülten