Teknik direktör Önder Karaveli nezaretinde deplasmandan kayıpsız dönmenin hesaplarını yapan Eskişehirspor’da, tek eksik Kırşehir maçında sakatlanan Yusuf Sunbat. Siyah kırmızılarda tek hedef ise Alaplı’dan galibiyetle dönmek.
24 Mart Pazar günü Alaplı İlçe Stadında saat 15.00’de oynanacak karşılaşmanın hazırlıklarını tesislerinde sürdüren teknik kadro ve futbolcular, bugün yapacakları taktik çalışma ile Alaplı maçı hazırlıklarını tamamlayacak. Yarın Zonguldak seferine çıkarak maç için kampa girecek Eskişehirspor, yakın takipçisi karşısında mutlak galibiyet arayacak.


BAŞKA ÇARE YOK
Her iki takım açısından da büyük önem taşıyan maç öncesi, ligin bitimine 6 maç kala 48 puanla lig lideri 1926 Polatlı Belediyespor’un 3 puan arkasından 45 puanla yoluna devam eden Eskişehirspor’un, 41 puanlı Alaplı karşısından galibiyetle ayrılmaktan başka çaresi yok. 
RAKİP İÇİN KADER MAÇI
Ligde son yenilgisini ligin ilk yarasında Eskişehirspor karşısında alan Alaplı Belediye, bu maç sonrası oynadığı 12 karşılaşmada yenilgi yüzü görmedi. Son 6 maçın kaldığı yarıştan kopmak istemeyen Alaplı, Eskişehirspor karşısında son kozunu oynayacak.
HAKEM SARIGÖL
Diğer taraftan Pazar günü Alaplı İlçe Stadında saat 15.00’de oynanacak mücadeleyi, İstanbul bölgesi hakemlerinden Burak Sarıgöl yönetecek. Yardımcıları ise Gökhan Şenlik, Abdurrahman kozan ve 4. Hakem Murat Furkan Söyler olacak.

Kaynak: Murat Dağtekin