Liderliği 51 puana ulaşan ve ikili averajda da üstün olan 1926 Polatlı Belediyespor’a kaptıran, 45 puanlı Eskişehirspor için, tek avantaj ise rakibiyle Eskişehir’de karşılaşacak olması.


ES ES EREĞLİ, POLATLI ALAPLI KARŞISINDA
Ligde 7 Nisan Pazar günü saha ve taraftarı önünde Karadeniz Ereğli takımını ağırlayacak Eskişehirspor’un, kulağı ise haftayı Alaplı Belediyespor ile oynayacağı zorlu maçla geçirecek rakibi 1926 Polatlı Belediyespor’da olacak.
ALAPLI POTAYA GİREBİLİR
Eskişehirspor galibiyeti ile puanını 44 yapan ve 45 puanlı Eskişehirspor’un hemen arkasında yer alan Alaplı, Polatlı takımı karşısında galibiyete ulaşması halinde, şampiyonluk yarışına ortak olan üçüncü takım olacak.
DÜĞÜM ÇÖZÜLEBİLİR
Polatlı ekibinin haftayı galibiyetle kapatması halinde, ligdeki düğümü önemli ölçüde çözülecek olmasına rağmen, ligde son 4 maçın kalacağı yarışta, Eskişehirspor 23.hafta maçında ise bayram nedeniyle liglere verilecek aranın ardından, 21 Nisan Pazar günü saha ve taraftarı önünde lider 1926 Polatlı Belediyespor ile kader niteliği taşıyan maça çıkacak.
Ligin ilk yarasında Polatlı temsilcisine 3-1 mağlup olan Eskişehirspor için, rakibini yenmesi yeterli olmayacak. İkili averajda üstün durumda olmak için 3 farklı galip gelmesi gerekecek.
SON UMUT TÜKENENE KADAR
Ligdeki kaderi sadece kendi ellerinde olmayan Eskişehirspor için, Polatlı’nın 6 puan ve ikili averaj üstünlüğünü kaybetmesi gerekiyor. 
Tüm hesapları bir kenara bırakan ve ligde kalan son 5 maçını kazanmaya odaklanan Eskişehirspor, bugün tesislerinde toplanarak son umut zerresi tükenene kadar yeni bir yolculuğun startını alacak.

Kaynak: Murat Dağtekin