Eskişehir'de korkutan yangın: Garaj alevlere teslim oldu Eskişehir'de korkutan yangın: Garaj alevlere teslim oldu

Türkiye'de Eskişehir'de dahil birçok il sağanak yağışlara teslim olurken yaz havasının ne zaman geleceği merak konusu oldu. Yağışların ne kadar süre devam edeceği ve sıcaklıkların hangi tarihlerde yükseleceğinin Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen yanıtladı.

"14'ÜNDEN İTİBAREN SICAKLIKLAR YÜKSELECEK"

CNN Türk'e verdiği demeçte sıcaklıkların pazartesiden itibaren 2-3 derece yükseleceğini belirten Prof. Dr. Şen, "İstanbul pazartesi günü 19-20, çarşamba günü 23 dereceye kadar çıkacak. Sıcaklıklar İstanbul'da mevsim ortalamalarına gelecek. Yaz sıcağındaki günler, mayıs ayının 14'ünden itibaren başlayacak. 10 gün daha sabredeceğiz." diye konuştu.

"BAZI KENTLER KUVVETLİ YAĞIŞA TESLİM OLACAK"

Bazı bölgelerde kuvvetli yağışların etkili olacağını ifade eden Şen, "Sinop, Kastamonu, Kayseri, Niğde civarlarında kuvvetli yağmur var. Bu yağmur yıldırım, yıldırım çarpması, su baskını yapabilir. Öğleden sonra akşama doğru Diyarbakır, Malatya, Adana'nın kuzey kesimleri, Mardin, Şırnak, Bitlis civarlarında da kuvvetli yağmur var." dedi.

"SICAKLIKLAR GECE SIFIRIN ALTINA DÜŞEBİLİYOR"

Eskişehir'de de uyarısı verilen don riskini dile getiren Şen, "Marmara'nın güneyi ve doğusunda, İç Anadolu'da, Karadeniz Bölgesi'nin iç kesimlerinde don olayı meydana gelebilir. Zirai açıdan çok önemli bu mevsimde. Orada hafif de olsa bir don olayı var. Gece sıfırın altına bile düşebiliyor sıcaklıklar." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi