Meteorolojiden saatli uyarı: Eskişehir'e gök gürültülü sağanak yağış geliyor Meteorolojiden saatli uyarı: Eskişehir'e gök gürültülü sağanak yağış geliyor

CHP Eskişehir İl Kadın Kolları Kongresi 14 Temmuz’da Taşbaşı Kırmızı Salon’da gerçekleşecek. Odunpazarı Belediye Meclis Üyesi Sibel Yeşildal, il kadın kolları başkanlığına aday olduğunu açıkladı.  Yeşildal, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında çağdaşlaşma yolunda ışık tutmak amacıyla devam ettirebilmek ve ülkemizi daha ileriye taşıyabilmek adına CHP Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanlığına aday olduğunu söyledi. Yeşildal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Adayım çünkü; kadınların siyasette daha aktif rol almasını sağlamak, kol kola, yan yana, bu ülkeyi aydınlık günlere ulaştırmanın mücadelesine kaldığımız yerden devam etmek için, iktidarın kadın kimliği ve bedeni üzerinden gerçekleştirdiği politikalara karşı çıkmak, yıllardır kadının kıyafeti üzerinden yürütülen anlamsız tartışma ve uygulamalara bir yenisinin daha eklenmesini istemediğim için, Adayım çünkü; eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal yaşantıya kadar her şey içinden çıkılmaz hale gelmişken, bir çıkış yolu bulmak için, ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partimizi iktidar yapmak için, Değerli yol arkadaşlarım; Şehrimizin kadınları haklarının bilincindedir ve Eskişehir'den tüm kadınlar olarak ses verip gücümüzü göstereceğimizden eminim. Önümüzdeki süreçte, tüm kadın üyelerimiz ile birlikte el ele, gönül gönüle vererek partimizi, şehrimizde çok daha ileriye taşıyacağımıza inancımız tamdır.”

SİBEL YEŞİLDAL KİMDİR? 

Eskişehir doğumlu, evli ve bir çocuk annesi…İlk, Orta ve Lise eğitimimi Eskişehir’de tamamladıktan sonra, Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü bitirdi.  Ardından Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde de Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.  Halen Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi son sınıf öğrencisi. 2014 yılından bu yana CHP içerisinde aktif görev yürüyor. İki dönem Odunpazarı İlçe Kadın Kolları başkanlığı görevinde bulundu. İki dönemdir de Odunpazarı Belediye Meclis Üyeliği görevini sürdürüyor.

Kaynak: Ayşe Kaytan Uçak