Milyonları ilgilendiren, emekli maaş zammı açıklamasının ardından, bankalar emekliye yeni promosyon teklifleri götürmeye devam ediyor.

Emekli maaşlarının netleşmesinin ardından bankalar da promosyon kampanyalarını hızlandırdı.

Emekliler, hangi bankayı tercih edecekleri konusunda düşünceye dalmışken, uzmanlar önemli bir açıklama yaparak emeklilerin banka seçerken çok dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.

SGK UZMANIN'DAN KRİTİK UYARI

TRT Haber’e bankaların promosyon kampanyaları ile alakalı bilgiler veren Sosyal Güvenlik Uzmanı Mert Nayır, emeklilerin banka seçerken çok dikkatli olmaları gerektiğinin altını çizerek, "Yüzde 49,25'lik oran yani emekli maaşlarına yapılan bu zam emekli maaş promosyonuna yansımadı. Çünkü emekli sayısının artışıyla beraber bankalar bu zam oranını promosyonlarına yansıtmadılar. Devlet bankalarımız emeklimize 5 bin liraya varan promosyonlar veriyor. Bazı özel bankalar da 7 bin 500'den başlıyor, 8 bin 500 hoş geldin promosyonları, 10 bin hoş geldin promosyonu veren bankalar var” dedi.

Tl 20-1

Bankaların yüksek promosyon için bazı kampanyaları zorunlu kıldığını ifade eden uzman isim, “10 bin liralık bir promosyon, o ilave 5 bin liralar kredi kartı kullanımı, ek hesap kullanımı, kredi kullanımı gibi şartnamelerle emeklimize verilen taahhüt edilen rakamlar olacak 15 bin lira için giderken. Bankaların bu zorunlu ürünlerini kullanmak zorunda kalacaklar. O yüzden bu promosyonlarla ilgili imza atarken bu detaylara dikkat etsinler” uyarısında bulundu.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi