Sahne performansları ve giyidiği kıyafetlerle gündemde olan ünlü şarkıcı Aleyna Tilki geçtiğimiz günlerde kıyafetleri hakkında yapılan eleştirilere "Bu konular bana eleştiri gibi gelmiyor. Biraz taciz gibi geliyor" diyerek söyledikleriyle gündem olmuştu. 

"KADIN BÖYLE GİYİNİNCE KIYAFET, ERKEK YAPSA SAPIK"

Söylediği sözlerle gündem olan, eleştirileri ile tepkiler toplayan yazar Sevda Türküsev, Aleyna Tilki'nin kıyafeti ile ilgili taciz yorumuna ağır eleştirilerde bulundu. Sevda Türküsev "Kadın böyle açık giyinince adına kıyafet diyorlar, erkek giyinse sapık derler. Entellikmiş, aydınlıkmış hayır efendim bunların hepsi karanlık zihniyet. Kadın kimliği üzerinden toplumu yozlaştırıyorlar. Siz istediğiniz gibi giyineceksiniz sonra toplum buna tepki gösterince bu tacize giriyor diyeceksiniz, Allah bunların gönül gözünü açsın." yorumunda bulunmuştu. Türküsev'in bu sözleri tepki toplarken, birçok kişiden de destek gördü. 

TEPKİ GÖSTERENLERİ AĞIR ELEŞTİRDİ

Bu Aleyna Tilki ile ilgili yorumuma "O çocuk daha", "Kadın kadının düşmanıdır" diyenler olmuş. Kadın kadının açıklığına alkış tutunca, kendisini teşhir etmesine destek verince mi dostu oluyor? Siz beyninizi geliştirin. Açıklığı gelişmişlik olarak özgürlük olarak algılayanlar siz o kafanızı geliştirin. Yobazsınız. Kafası çalışan benimle aynı fikirde. Çoluğunuza çocuğunuza sahip çıkın." dedi. Sevda Türküsev'in bu sözleri de büyük yankı uyandırdı. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi