Ekonomi dünyasının önemli isimlerinden Selçuk Geçer'in canlı yayında yaptığı açıklamalar, doların geleceği hakkında piyasalarda heyecan yarattı.

Geçer'in doların düşeceği yönündeki yorumları, yatırımcılar arasında farklı beklentilere neden olurken, piyasalarda hareketlilik gözlendi.


DİKKAT ÇEKİCİ!

Merkez Bankası’nın politika faizini 500 puan artırarak rekor seviye yüzde 50’ye yükseltti. Faizin yüzde 50 bandına gelmesi ile TL varlıklarında alımları arttırdı. Mevduat faizleri yüzde 60 seviyelerine kadar gelmesi ise yatırımcıların tercihleri arasında bulundu.

ABD tarafında FED faiz indirimine bu yıl gitmeyeceğinin sinyalini vermesi sonrasında piyasalarda durgunluk hakim oldu. FED’in hamlesi ise kuru korumak olduğu ise ekonomistler tarafından belirtiliyor. Çünkü FED’in faiz indirimi sonrasında altın, bitcoin gibi varlıklarda artışa sebep olacağı iddia edildi.


PEKİ DOLAR KURU NE OLACAK?

Son olarak dolar tarafında bir ayda sabit kalması dikkat çekiyor. 32,25 bandında seyreden dolar ise yatırımcıların panik satışı yapmasına neden oluyor. Türkiye tarafında ise borsa 10 bin 250 seviyesine gelerek rekor kırıyor. Peki dolar ne olacak?

Bir izleyici, Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, ekonomi yazarı Çetin Ünsalan’ın YouTube programında ‘dolar ne olacak?’ sorusuna ikili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geçer, “dolar düşüyor’ şeklinde ironi bir cevap verirken, Ünsalan ise “Dolar gerçekten düşebilir, 270 milyar dolar nakit bulunursa” şeklinde yanıtladı.


Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

Kaynak: Haber Merkezi