Yatırımcılar arasında faiz kazançlarının popüler olduğu bu dönemde, ünlü ekonomist Selçuk Geçer yatırımcıları uyardı.

Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 50'ye çıkarmasıyla birlikte mevduat faizleri yüzde 55'e ulaştı.

Geçer, faize yatırım yapmanın kısa vadede kazanç sağlayabileceğini ama dövizin ani bir yükselişi ile büyük kayıplar yaşanabileceğini belirtti.

"Paranızı koruyun" diyen Geçer, yatırımcıların her zaman uzun vadeli düşünmeleri gerektiğini ve dövizin enflasyon karşısında daha güvenli bir yatırım aracı olduğunu ifade etti.

PARANIZI KORUYUN AÇIKLAMASI

Pek çok yatırımcı elindeki varlıkları nasıl değerlendirilmesi konusunda uzman isimlerin görüşlerine başvuruyor. Onlardan biri ise Ünlü ekonomist Selçuk Geçer oldu. 

Geçer, Türkiye’de en çok ucuz kalan yatırım aracının döviz olduğunun altını çizdi. Geçer, enflasyon karşısında dövizin çok ciddi baskılandığını söyleyen Geçer, faize yatırım yapanlara uyarıda bulundu.

Geçer, “Faize paranızı yatırırsanız yüzde 60 faiz getirisi elde edersiniz, Ancak bir anda döviz bir yükselirse yüzde 200 zarar edersiniz. Vadeyi her zaman her enstrüman için koyun. Burada ‘bugünden yarına zengin olmak’ diye bir şey yok. ‘Paranızı korumak’ diye bir şey var” dedi.


Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

Kaynak: Haber Merkezi