TEI 3 Uluslararası ödüle layık görüldü TEI 3 Uluslararası ödüle layık görüldü

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Av. Ayşe Ünlüce ile Hoşnudiye Mahallesi’nde bulunan seçim iletişim merkezine gelerek seçim sonuçlarını vatandaşla kutladı.

31 Mart Mahalli İdareler seçiminde CHP büyük bir farkla seçimin kazananı oldu. Seçim sonuçlarını kutlamak için binlerce Eskişehirli Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın Hoşnudiye Mahallesinde bulunan seçim iletişim merkezine akın etti. Kutlamada CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, İbrahim Arslan, CHP İl Başkanı Talat Yalaz da yer aldı.

“Sizlere hizmet etmek benim için onurdur”

Yoğun katılım ve büyük coşku ile karşılanan başkanlar Eskişehirlilere teşekkür etti. Eskişehirlilere seslenen Başkan Ataç, “Çok sevgili Eskişehirliler, ben 25 yıldır siyasetteyim hiç böyle bir seçim görmedim. Hepimizi kutluyorum. Bu seçimde bir mucize oldu Sivrihisar’ı da aldık. Bundan sonra Büyükşehir Belediye Meclisinde bütün talepleriniz yerine getirilir. 3 ay boyunca hep beraber alın teri döktük. Bunun karşılığında Tepebaşı’nda en yüksek oyu aldık. Bu size helal olsun. Ne mutlu Türküm diyene. Hepinize çok teşekkürler. 5 yıl yine beraberiz. Sizlere hizmet etmek benim için onurdur. Desteğinizi her zaman yanımda hissettiğim siz kıymetli hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Kentimizi omuz omuza daha güzel günlere ulaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Yolumuz Mustafa Kemal Atatürk'ün aydınlık yolu olsun” dedi.

“Şehrimizi geleceğe taşıyacağız”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ayşe Ünlüce, “Sevgili Eskişehirliler, 10 Ocak’ta adaylığımın açıklandığı günden bugüne köylerde, pazarlarda, çarşıda, esnaf ziyaretlerinde, ev buluşmalarında sizlerle bir araya geldik. Gösterdiğiniz ilgi ve sevgi sorumluluğumuzu daha da artırdı. Eskişehir 31 Mart seçimlerinde anlayabilene çok güzel bir mesaj verdi. ‘Biz bu şehrin büyük emeklerle oluşturduğu kent kimliğine sahip çıkacağız’ dedi. Kazım Başkanım ve Ahmet Başkanım başta olmak üzere tüm ilçe belediye başkanlarımızla uyum içinde çalışacak ve güzel şehrimizi geleceğe taşıyacağız. Güveniniz, inancınız ve desteğiniz için candan teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Eskişehir ittifakını sağladık”

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Sevgili Eskişehirliler hepinizi kutluyorum. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’de büyük bir değişim yaşadı. Biz Eskişehir’de herkesten oy aldık. Tek başımıza seçime girdik ve Türkiye İttifakını, Eskişehir ittifakınız sağladık. Adalet ve Kalkınma Parti’ne oy verenlerden oy aldık. Teşekkür ediyoruz. İYİ Parti’ye oy verenlerden oy aldık teşekkür ediyoruz. Refah Partisine oy verenlerden oy aldık teşekkür ediyoruz. Böylece bütün Eskişehir’den oy aldık. Herkesin oyu var burada. Demek ki doğru bir değişim yaptık. Biz CHP olarak ezilenlerin yanındayız, horlananların yanındayız, dışlananların yanındayız, işçilerin yanındayız, emeklilerin yanındayız. Hiç korkmayın bizim artık politikamız aktif bir muhalefettir. Bu aktif muhalefetle erken seçim istiyoruz. Tek adamı böyle devireceğiz. Sandıkta bu iş olmaz diyorlardı. Sandıklara sahip çıkın, oy çaldırmayın diyorlardı. Bütün Eskişehir oy çaldırmadı, sandıklara sahip çıktı. Hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“İktidar yürüyüşünün başlangıcı”

İl Başkanı Talat Yalaz, “Kampanya başlarken ne dedik? Kazanacağız, kazanacağız, kazanacağız dedik. Ne yaptık? Kazandık, kazandık, kazandık. Kısa süre önce genel seçimi kazanan Cumhur ittifakı, yine cumhur ittifakı olarak bu seçimlere girdi. CHP tek başına girdi. Onların ittifakına karşı Türkiye ittifakı dedi. Eskişehir ittifakı dedi. Bu ittifak kazandı. Çünkü CHP, Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılında Kuvayı milliye ruhuna Anadolu’yu tekrar hazırladı. Yarın CHP’nin iktidar yürüyüşünün başlangıcı olacak.  Çünkü biz Türkiye’yiz, çünkü biz Kuvayı milliyeyiz çünkü biz bu ülkeyi kuran ve kurtaracak partiyiz. İktidar yürüyüşümüz hayırlı olsun” diye konuştu.

Kaynak: Bülten