Kayseri 12. Hava Ulaştırma Üs Komutanlığından kalkan SF-260D tipi eğitim uçağı, Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Hasan Arpa Mahallesi’nde düştü. Düşen uçakta bulunan Hava Pilot Albay Gökhan Özen ve Hava Pilot Albay Uğur Yıldız şehit oldu.

İzmir’de bulunan Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli olan ve eğitim uçuşları için görevlendirme ile Kayseri’ye giden Şehit Hava Pilot Albay Gökhan Özen’in şehadet haberi, Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi Şeker Mahallesi’nde bulunan baba ocağına ulaştı. Şeyma Özen ile evli olan Şehit Hava Pilot Albay Gökhan Özen’in 9 yaşında kız çocuğu olduğu öğrenildi. Şehit Özen’in annesi Zarife Özen’in 1978 yılında hayatını kaybettiği öğrenilirken şehadet haberi babası Mehmet Yüksel Özen’e verildi.

Şehit haberinin ardından Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy'dan açıklama geldi.

CENAZE NAMAZI REŞADİYE CAMİİNDE KILINACAK

Vali Aksoy, "Şehidimiz var Eskişehir! Kayseri'de eğitim uçuşu sırasında yaşanan kaza sonucu şehit düşen Eskişehir Çiftelerli Pilot Albay Gökhan Özen'e Allah'tan rahmet. Kederli ailesine, şehrimize, aziz milletimize başsağlığı ve sabır dilerim. Şehidimizin cenazesi 05.06.2024 Çarşamba günü ikindi namazına müteakip Reşadiye Camiinde kılınacak cenaze namazı sonrası Eskişehir Hava Şehitliğine defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. Mekanı Cennet olsun" dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi