Motorine zam geliyor! Motorine zam geliyor!

Süllü, 14 Mayıs seçimlerinde oy kullanan tüm seçmenlere, sandık kurullarında görev yapanlara, müşahitlere, okul sorumlularına, her bir okulda görev yapan Eskişehir Barosu’nun avukatlarına, verilerin girişini sağlayan bilgi işlem görevlilerine, il, ilçe seçim kurullarında görev yapan memurlara, seçim güvenliği için görevli tüm güvenlik güçlerine teşekkürlerini iletti. Süllü, ayrıca, Eskişehirli hemşerilerine Cumhuriyet Halk Partisi’nin birinci parti olması ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde vermiş olduğu destekten dolayı millet ittifakı adına özellikle teşekkür ettiğini belirtti.   14 Mayıs’ta kazananı olmayan seçimde, devletin tüm güçlerini kullanmasına karşın kaybedenin AKP ve Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyleyen Süllü, vatandaşların asla umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini vurguladı.

“Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ebedi ve tek önderimiz Mustafa Kemal’in bir sözünü hatırlatmak isterim. Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır.  Biz hiçbir zaman umudumuzu yitirmedik. Vatandaşlarımızın umudunu yitirmesine de asla izin vermeyeceğiz “ diyen Süllü, umutsuzluğa asla yer olmadığını; yepyeni bir maçın başladığını  söyledi. 21 yıldır AKP iktidarı tarafından umudu çalınan vatandaşların tek ümidinin Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı olduğunu bildiklerini dile getiren Süllü, seçim sonuçlarının AKP’nin yalanları ile halkı kandıramadığının göstergesi olduğunu söyledi.

 Teröristlerle işbirliği ile meclis sıralarına HÜDAPAR’ı sokanlar, sınırlarımızı kalbura çevirerek Türkiye’yi kimlerin gezdiği belli olmayan bir ülke haline getirenlerin Cumhuriyet Halk Partililer’in milliyetçiliğini, vatanseverliğini sorgulamayacağını söyleyen Süllü, “Biz Kuvâ-yı Milliye’nin Partisiyiz.  Kimse bizi teröristlerle iş birliği yapmakla asla suçlayamaz.” dedi.  Jale Nur Süllü, koltuklarını bırakmaktan çok korkanların çaresizce yalanlarının, ülkenin geleceği için bir araya gelen Millet İttifakı’nı yıldıramayacağını söyleyerek AKP’nin 14 Mayıs’ta kazanamadığı seçimi, 28 Mayıs’ta da kazanamayacağının altını çizdi. 

“Ülkemizde gençlerin, kadınların, emekçinin, emeklinin, esnafın, sanayicinin tüm vatandaşlarımızın umudu Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Kılıçdaroğlu’dur.  28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimlerde zafer bizim olacak; seçimin kazananı, milletimiz olacak” diyerek 28 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimlerde tüm seçmenlere sandığa gitmeleri çağrısında bulundu.