Buna yatırım yapan yandı: Selçuk Geçer büyük zarar edecekler dedi Buna yatırım yapan yandı: Selçuk Geçer büyük zarar edecekler dedi

Sarıcakaya’da 12’si siyasi parti 1’i bağımsız toplam 13 aday belediye başkanlığı için yarışıyor. AK Parti’nin Yeniden Refah Partisi ile sürdürdüğü ittifak görüşmelerinden olumlu sonuç çıkmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehir’deki aday tanıtım toplantısında Sarıcakaya’yı açıklamadan gitti.  AK Parti, mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Çam’ı yeniden aday göstermeyerek, seçim yarışına emekli hakim Ahmet Dönmez ile katıldı. AK Parti’de bir dönem Sarıcakaya Belediye Başkanlığı yapan Faruk Güler ise Yeniden Refah’ın Sarıcakaya Belediye Başkan adayı oldu. İlçede AK Parti ile Yeniden Refah Partisi arasında ciddi bir çekişme yaşanıyor. 

“BU BİR SAVAŞ DEĞİL”

AK Parti’nin Sarıcakaya Belediye Başkan Adayı Ahmet Dönmez, Eskişehir Net’ten Ayşe Kaytan Uçak’ın sorularını yanıtladı. Geçtiğimiz yıl Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanlığı’ndan emekli olduğunu ve memleketine hizmet için siyasete girdiğini anlatan Dönmez, ilçedeki seçim atmosferini şöyle değerlendirdi: “Bugüne kadar hiçbir adayımız birbirine saygıda kusur etmedi. Bende bu süreçte hiç kimse hakkında konuşmamaya özen göstereceğim. Sadece kendi yapacaklarımızı anlatarak ve kendi karakterimizi ortaya koyarak bir seçim süreci geçirmek istiyorum. Sonuçta bu bir savaş değil. Kazanırsın ya da kaybedersin, önemli olan Sarıcakaya’mızın kazanmasıdır.”

“PARTİ ROZETİMİZİ ÇIKARAĞIZ” 

Aday adaylığı sürecinde yaşanan gerginlikleri bitirmek istediğini söyleyen Dönmez, “Seçimin bittiği gün kucaklaşmaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Aday adaylığı sürecinde ben burada değildim ancak değişik gerginlikler yaşanmış. Herhangi bir parti ayrımı yapmadan, bizi desteklesin ya da desteklemesin herkesi kucaklayarak bu işe başlamak istiyorum. Belediyenin yapacağı işler konusunda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Çöp toplanacaktır, kaldırım yapılacaktır, hizmet götürülecektir. Bu bir kamu hizmetidir. Siyasi parti çatısı altında seçime girersiniz, seçildikten sonra rozet çıkar ve kamu hizmetine dönüşür. İnsan ayrımı yapmadan hizmeti götüreceğiz” diye konuştu. 

“YENİ BİR VİZYONA İHTİYAÇ VAR”

Sarıcakaya’nın belediyecilik anlamında yeni bir vizyona ihtiyacı olduğunu vurgulayan Dönmez, “Yaklaşık 26 yıl kamuda çalıştım. Türkiye’nin farklı bölgelerinde hakim ve savcılık yaptım. Farklı şehirlerde farklı belediyecilik uygulamalarını gördüm. Şimdi oradaki belediyecilik anlayışını burada uygulamanın zamanıdır. Sarıcakaya’da tarımda dayalı bir ekonomimiz var. Gençlerimiz ağırlıklı olarak tarım alanında çalışmak istemediği için kent merkezine göç ediyor. Genç nüfusun göçünü engellemeye yönelik ciddi projeler hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ayşe Kaytan Uçak