Eskişehir motosikletlerin işgali altında... Vatandaş kaldırımda yürüyemiyor Eskişehir motosikletlerin işgali altında... Vatandaş kaldırımda yürüyemiyor

Toplantıda, sahada yaşanan sorunlar ve talepler üzerinde durulurken, Eskişehir sağlık sistemiyle ilgili yapılan tüm meslek gruplarına yönelik çalışmalar da paylaşıldı.

Eskişehir Sağlık Sen, 2018 yılından beri ORDER meselesini hemşirelik görev tanımında yer almadığını açıkladıklarını ve bu konuda saha çalışmaları yürüttüklerini belirtti. Toplantıda, hemşire meslektaşlarının hastaneye yatıştan taburcu işlemine kadar yaşadıkları zorluklar ve verdikleri emekler de ele alındı.

Sağlık sisteminin 39 farklı meslek grubuyla büyük bir aile olduğu vurgulanarak, bu birlikteliğin sağlık çalışanlarının haklarını savunmada önemli olduğu ifade edildi. Eskişehir Sağlık Sen, sistemde çalışmayan ancak negatif haberler yayarak algı oluşturmaya çalışan gruplara karşı sahada güçlü bir şekilde cevap vereceklerini belirtti.

Sonuç olarak, Sağlık Sen Eskişehir Şubesi'nin güçlü ve birleşik bir aile olduğu vurgulanarak, sağlık çalışanlarının haklarını savunmaya devam edecekleri ifade edildi.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi