10 Mayıs Dünya “Sağlık İçin Hareket Et” günü etkinlikleri dolayısıyla Mahmudiye Kaymakamı Semanur Kalkan, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, kurum amirleri, sağlık personelleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşların katılımıyla bir yürüyüş düzenlendi. 

Mahmudiye Kaymakamı Semanur Kalkan, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, kurum amirleri, sağlık personelleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşların katılım gösterdikleri 10 Mayıs Dünya “Sağlık İçin Hareket Et” yürüyüşü, sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekmek ve fiziksel aktivitenin yaşam kalitesini artırmada önemli bir rol oynadığını vurgulamak amacıyla düzenlendi. Katılımcılar, Mahmudiye'nin güzel doğası eşliğinde sağlık için yürüyerek hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendilerini yenilediler.

Etkinlikte, sağlıklı yaşam alışkanlıkları konusunda bilgilendirici konuşmalar yapıldı. Ayrıca, egzersiz ve sporun hayatımızdaki önemine vurgu yapmak amacıyla çeşitli spor etkinlikleri de düzenlendi. 

Mahmudiye Kaymakamlığı sosyal medya hesabında yürüyüşe dair fotoğrafları şu sözlerle paylaştı:” 10 Mayıs Dünya “Sağlık İçin Hareket Et” günü etkinlikleri kapsamında Sayın Kaymakamımız Semanur Kalkan, Sayın Belediye Başkanı İshak Gündoğan, kurum amirleri, sağlık personelleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlarımızın katılımıyla, yürüyüş etkinliği düzenlendi.”

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi