Göz Bankası ve Kornea Nakli Yönergesi çerçevesinde yıl boyunca yüksek sayıda işlem gerçekleştiren Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göz Bankası, başarılı performansıyla öne çıktı. Bu başarı, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından takdir edildi ve Göz Bankası'na teşekkür belgesi verildi.

Sağlık Bakanlığı'nın verdiği teşekkür belgesi, hastane yönetimi ve çalışanları için büyük bir gurur kaynağı oldu. Göz Bankası yetkilileri, bu başarıda emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, hizmet kalitesini daha da artırmak için çalışmalarının devam edeceğini belirttiler.

Yapılan açıklamada, "Hastanemiz bünyesinde Göz Bankasının 2023 yılında,Göz Bankası ve Kornea Nakli Yönergesi çerçevesinde, yüksek sayıda işlem gerçekleştirdiğinden dolayı,Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından,teşekkür belgesi verildi.

Görme umudu olmayan hastalarımıza umut ışığı olan ve bu başarıda emeği geçen doktorumuz, sağlık memurlarımız ve hemşirelerimiz, Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Yaşar Bildirici ve hastane Başhekimi Uzm. Dr. Gamze Akın Mumcu tarafından,teşekkür belgesi ile onurlandırılmıştır."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi