Sağlık Bakanlığı personel alımı için geri sayım devam ediyor. Resmi Gazete'de yer alan ilana göre, Sağlık Bakanlığı çeşitli pozisyonlarda personel alacak; bunlar arasında diyetisyen, ebe, hemşire, sağlık memuru, sağlık teknikeri, tabip ve uzman tabip bulunuyor. Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak? İşte 2024 yılı Sağlık Bakanlığı personel alımı için başvuru kılavuzu, kadro ve branş dağılımı ile ilgili tüm detaylar.

SAĞLIK BAKANLIĞI ALIMLARI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı tarafından farklı branşlarda 36 bin personel alımı gerçekleşiyor. Resmi Gazete'de sağlık çalışanı alımı ilanı yayımlandı. Personel alımı için başvuru süreci henüz başlamadı. Kılavuzun yayımlanması ardından alım aşaması başlayacak.

BAKAN KOCA DUYURDU

Alım ilanının Resmi Gazete'de yayımlanması ardından Bakan Fahrettin Koca, "Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Eleman temininde güçlük çekilen yerler ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli şekilde yürütülebilmesi amacıyla 2024 yılı sonuna kadar 36 bin sağlık personeli istihdam edilecek. Hayırlı olsun." ifadelerine yer vermişti.

NE KADAR KADRO AÇILDI?

Sağlık Bakanlığı personel alımı kapsamında; 1 diyetisyen, 9 ebe, 2 hemşire, 25 sağlık memuru, 1 sağlık teknikeri, 3 bin 498 tabip, 32 bin 464 de uzman tabip istihdam edilecek.

Alım yapılacak personelden; 1'i acil sağlık hizmetlerinde, 7'si ilçe sağlık müdürlüğü/ toplum sağlığı merkezlerinde, 8'i sağlık evlerinde, 35 bin 984'ü ise yataklı tedavi birimlerinde görev alacak.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi