Psikolojik danışman ve sosyal danışmanım. 1994 yılında Gaziantep’te doğdum. Yaklaşık 1 yıldır Eskişehir’deyim. Herkes İçin Psikolojik Destek adlı sosyal girişiminin kurucusu ve genel direktörüyüm. Burada herkes için erişebilir psikolojik danışmanlık hizmetleri sağlıyoruz. Ben de psikolojik danışmanlık yapmaya devam ediyorum Benim Danışmanım markası adı altında.

İhtiyaçtan doğan bir hayal

Bütün ekip arkadaşlarımız farklı şehirlerde çalışıyorlar ve çevrimiçi hizmet veriyoruz. 2019 mayıs ayında çevrimiçi başlamıştık. Sosyal girişimimizle, erişebilir psikolojik danışmanlık hizmetleri ve aynı zamanda alan çalışanlarına yani psikolog ve psikolojik danışmanlara eğitim sağlıyor, süpervizyon desteği ve mentorlük desteği veriyoruz. Amacımız insanların psikolojik desteğe ulaşabilmesi. Bütçeye uygun psikolojik danışmanlık sağlıyoruz. İnsanlar gelir seviyelerine giriyor ve onlara uygun seçenekleri görebiliyorlar. Kendi ücretlerini kendileri seçebiliyorlar. Hem daha adil hem de kendi özgür seçimlerine bırakılmış bir halde fiyatlandırmalar. Erişilebilir olmasını istediğimiz için normal fiyatların çok daha altında bu işi yapıyoruz. Herkes İçin Psikolojik Destek girişimi, ihtiyaçtan doğan bir hayalimdi diyebiliriz.

Üniversite yıllarında tanıştım

Sivil topluma aslında birçok insanın tanıştığı gibi üniversite yıllarında gönüllülük yaparak başlamıştım. Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda, kültür-sanat ayağında yer almıştım. Sivil toplumda devam eden birçok insana baktığımızda, çocukluğundan beri bunun adının sivil toplum olduğunu bilmeden devam eden insanlar olduklarını görüyoruz. Çocukken doğayla nasıl daha çok birlikte yaşayabiliriz, fidan dikmek ya da kendimizce dumansız hava sahası oluşturmak gibi. Bunun yanı sıra kolektif düşünmek, herkesi bir bütün olarak ele almak da oldukça önemli.

Girişimcilik Kulübü hızla büyüyor

Eskişehir Girişimcilik Kulübü, girişimcilerin network ve iş birliği yapabilmesi, girişimci adaylarının girişimcilerle bir araya gelmesi için kurduğum bir kulüp. Başlangıcının hemen ardından Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden teklif geldi, bu kulübü Haller Gençlik Merkezi çatısı altında yürütmek için. Kulüp için bu harika fırsatı kabul ettim şimdi çalışmalarımıza hep birlikte daha güçlü devam ediyoruz. Üniversitelerin açılış tarihinde bir lansman düzenleyerek kulübü tanıtacağız. EGK, eğlenceli network etkinlikleri, girişimcilik eğitimleri, girişimler arası iş birlikleri, girişimciliğe özel kamplar ve büyük çaplı konferanslarla çalışmalarına devam ediyor olacak. Girişimci ya da adayı herkesi kulübe davet ediyoruz.

Eskişehir’de kolektif bir yer hayalim var

En büyük hedefimi söylüyorum hep. Şu an Eskişehir’de yaşıyorum. Buraya bilerek, isteyerek ve değer üretmek için geldim. Eskişehir’de istediğim şey büyük bir alan geliştirmek aslında. Bunu çevrimiçi zaten yapabiliyoruz. Ama yerel olarak da burada hayalim büyük bir alan kurmak. Bu alanın içinde farklı disiplinlerin olmasını istiyorum. Psikoloji, sanat, spor sağlıklı ve doyumlu yaşamak üzerine bir insanın ihtiyaç duydukları şeylerin, bu işin uzmanlarının bir araya gelerek kolektif çalıştığı bir yer hayal ediyorum. Bunun adı ne olur bilmiyorum ama hayalim bu yönde. İnsan parkı ya da insan merkezi gibi bir şey olabilir. Benim zaten bütün yaptığım işlerde bunu oluşturmak için. Yüz yüze bir alanın olmasını istiyorum ve ben buna büyük bir ihtiyaç hissediyorum açıkçası. Yapmak istediğim her şey için farklı yerlere gitmek zorunda kalıyorum. Spor, dans, tiyatro hepsi için farklı yerlere gidiyorum. İstiyorum ki, bir pazar yerinde her şeye ulaşabilelim ve hepsi bir arada çalışsın.