Yaşarcan Kurt kimdir?

1992 yılında Eskişehir'de doğdum. Eğitim hayatıma Gelişim Koleji ardından Çağfen Ortaokulu ve Lisesi olarak devam ettim. 2010’da üniversite okumak için gittiğim Londra’da yedi yıl kaldım ve Türkiye'ye dönüş yaptım. 2017’den beri ailemle beraber inşaat şirketimiz olan Kurtoğlu İnşaat’ta çalışıyorum.

Şirketiniz hangi alanda faaliyet gösteriyor?

Şirketimiz, bir inşaat şirketinden çok daha fazlası… Aslında kapsamı çok daha geniş bir alana yaydık desem daha doğru olur. Konut inşasının yanı sıra su deposu, köprü vb. alanlarda çok sayıda projede faaliyet gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz. Alanımız ne olursa olsun odağımız her zaman insandır.

İş hayatında öykünüz nasıl başladı?

İnşaatlarda büyüdüm desem yalan olmaz. Küçük yaştan itibaren ailem sayesinde inşaatlarda bulunma fırsatım oldu. Yurt dışında okuduğum zamanlarda sık sık Türkiye’ye gelip çalışmalara katkıda bulundum. 2017 yılından beri aktif çalışma hayatına devam etmekteyim.

Sivil toplumda ilişkiniz nasıl?

Sivil toplum hayatına Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) ile girdim. Türkiye'nin önemli derneklerinden olan TÜGİAD’ın Eskişehir Şubesi’nde yönetim kurulundayım. Gelecek yıllarda değerli projelere katkıda bulunmak hedeflerim arasındadır.

Kişisel ya da kurumsal hedefleriniz neler?

En büyük ilham kaynağım ailem… Onların en zorlu şartlarda başarabildiklerini gördükçe ufkum açılıyor, kendime güvenim artıyor. Kişisel hedefim Kurtoğlu İnşaatı ülke genelinde bir şirket haline getirmek ve daha nice projelere imza atmak.