Designpr Reklam Ajansı kurucuyum. 10 yıldan bu yana Eskişehir’de faaliyet gösteren bir reklam ajansım var. İlk kariyer hayatıma Sarar Şirketler Gurubu’nda başladım. Üniversitede bu esnada 4 bölüm okudum. İlk bölümümden mezun olduktan sonra Sarar markası altında markalaştırma çalışmaları yaptım. Yaklaşık altı yıl orada çalıştıktan sonra KOSGEB’inde girişimci desteğiyle kendi şirketimi kurdum. Şuan Eskişehir ve İstanbul olmak üzere iki ayrı şehirde tüm Türkiye’ye hizmet veren bir ekibe sahibim.

ŞİRKETİNİZ HANGİ ALANDA FAALİYET GÖSTERİYOR?

Normalde biz reklam ajansıyız. Firmaların markalaşması, ürün ve hizmetlerini satması konusunda uzmanız ekibimde bu konuda uzman. Ama çocukluk hayalimi de gerçekleştirmek istediğim için hem firmaların markalaşması konusunda destek sağlıyoruz hem ülkemin Türkiye’nin markalaşması adına çalışmalar yapıyoruz. Şuan tüm Türkiye’de benim marka elçilerim var. Gurur duyuyorum kendimle. Ben 1986 doğumluyum. O dönemde çizgi film kuşakları vardı. Harry Potter, Heidi, Casper gibi…Yabancı kültürlerin bize vermek istedikleriyle büyüdük. Onların dinleri, örf adetleri, kıyafetleri…Doğruları onlar bize o şekilde verdi ve bunu kabullendik. Böylelikle bir niyete girdim. Bir gün kendi işimi yaparsam Türkiye’min kendi marka elçilerini yapacağım. 81 ilimizin hepsinin ayrı bir değeri var. Her ile aşığım. Madem genç, çocuk nüfusumuz çok fazla bunu kullanmak istedim. Kendi örf adetlerimizi, çevre ile alakalı projelerimizi, kendi marka elçilerimizle çocuklarımıza aktaralım. Çocuk diye başladık ama yediden yetmişe herkesin sevgilisi oldu.

İŞ HAYATINDA ÖYKÜNÜZ NASIL BAŞLADI?

Bütün aile yakınlarım, akrabalarım memur ve iyi bir noktadalar. Aile de tek girişimci benim diyebilirim. Benim uzmanlık alanımı ve yeteneğimi keşfetmemle başladı her şey aslında. Özgür çalışabilmem de önümü açtı daha da kendime güvendim. Girişimci olmak bir an da içinde kendimi bulduğum bir noktada oldu. Teşvik edici unsurlar oldu. Hem yeteneğim hem de devletin bir noktada destek vermesi. 26 yaşında başladım genç bir girişimci olarak. Kendime ait küçük bir arabam vardı ve sermeye olarak onu satmak gerektiğini düşündüm. Ancak babamın bir desteği oldu 15 cumhuriyet altını verdi. 10 yıl öce bu altınlar 9 bin lira etti. Bir ofisim, iki bilgisayarım ve iki masam oldu. Elimde sadece 500 lira kaldı. Kira ise 750 liraydı. Bu nedenle hep 500 lirayla başlayan bir iş hayatım, kariyerim var derim. Ancak şuan tüm Türkiye’ye hizmet veren bir noktadayız.

KİŞİSEL VE KURUMSAL HEDEFLERİNİZ NEDİR?

Kişisel olarak hedefim, Designpr’ı bir Türkiye markası yaptım bu noktada ilerliyoruz devam da edeceğiz. Ama ben sekiz milyar insanın müşterim olabileceği kanaatindeyim ve dünyaya hizmet verebiliriz. Biz dijital işler üretiyoruz ve gümrük vs. gibi sorunlarımız yok. Hayallerimizi tüm dünyaya satabiliriz. İstanbul’a ofis açtım. Bu Designpr’a büyük bir değer kattı. İstanbul’daki büyük firmaların arasında olabilmek aldığımız ödüller sayesinde bizim için çok daha kolay oldu. Benim şehrim Eskişehir burada doğdum büyüdüm ancak benim gönlüm artık İstanbul’da bir hayatımın olmasından yana. Uluslararası markalara hizmet vererek markalaşmalarında, ürün ve hizmetlerini nasıl sattırabilirim bunun derdinde olmak istiyorum. Televizyonda yayınlanan reklam filmlerin olsun istiyorum daha ulusal ve uluslararası çalışmalar yapmak istiyorum. Marka elçilerim zaten ben hayatta olduğum sürece olacak daha iyi yerlere getirebilir