Büyükşehir'in gönüllü gençleri Cumhuriyet için buluştu Büyükşehir'in gönüllü gençleri Cumhuriyet için buluştu

Yeniden Refah Partisi Eskişehir İl Başkanı Osman Mandacı, Eskişehir.net’te yayınlanan Net Soru programında Meltem Karakaş’ın sorularını yanıtladı. Mandacı, yerel seçimlerde 2003-2008 yılları arasında Eskişehir’de valilik yapmış olan Kadir Çalışıcı’ya Eskişehir Büyükşehir Belediye başkan adaylığı teklifi götüreceklerini söyledi.

“BENİM İÇİN SÜRPRİZ OLDU”
Yeniden Refah Partisi’nin teklifine ilişkin Eskişehir.net’e konuşan Kadir Çalışıcı, Osman Mandacı’nın açıklamalarının kendisine de sürpriz olduğunu belirtti. Yeniden Refah Partisi’nin diğer siyasi partilere göre daha tutarlı olduğunu söyleyen Çalışıcı, yeni kurulan siyasi partilerin tek başına seçimlere girmeye çekindiğini fakat Yeniden Refah Partisi’nin bileğinin hakkıyla Meclis’e girdiğini ifade etti.

“GİRMEYECEĞİM YA DA GİRECEĞİM ANLAMINDA DEĞİL”
Osman Mandacı’nın teklifinin ve söylemlerinin kendisini çok onurlandırdığını söyleyen Çalışıcı, “Osman Bey’i tanırım, çok severim. Şu an bir şey diyemiyorum. Zaman henüz erken. Bana henüz resmi bir teklif gelmedi. Teklif gelince bakarız, yakın çevremizle değerlendiririz, düşünürüz. Bu girmeyeceğim ya da gireceğim anlamında değil. Kolay karar verilecek bir şey değil. Evet bana bir teveccüh var. Eskişehirliler beni sever. Ben de Eskişehir’i, Eskişehirlileri severim.  Siyaset kolay değil. Ekonomik güç de gerekiyor. Biz emekli memuruz sonuçta. Ama çok onurlandım diyebilirim” dedi. 

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir Net Haber Merkezi