Öğrencilere Kadın Sağlığı Eğitimi Öğrencilere Kadın Sağlığı Eğitimi

  Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yeni gençlik projesi ‘Likya Gençlik Değişimi’ programı kapsamında Eskişehir, İzmir ve Muğla’dan 50 öğrenci Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde olan Kepez ilçesindeki Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi’nde buluştu. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 18- 25 yaş arası öğrenciler, ‘Cumhuriyet Buluşması’ adıyla gençlik kampında bir araya geldiler.

   Eskişehir Büyükşehir Gençlik Merkezi gönüllüsü 17 genç de kampta yer aldı. Gençlik Merkezi yetkilileri gençlerin daha çok hareketlilik sağlaması, kültürleri ve şehirleri tanıması, Cumhuriyetin değerleriyle ilgili daha çok paylaşım yapmaları adına bu etkinliğe katıldıklarını ve gençlerin çok özel bir deneyim yaşadıklarını ifade ettiler.

   Program kapsamında tanışma oyunları, kamp ateşi etkinliği, Tünektepe teleferik gezisi, Antalya Kaleiçi, Atatürk Müze Evi gibi kültürel ve tarihi mekanları gezilmesi, oryantasyon ve spor gibi etkinlikler yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de katılımıyla gençler, Cumhuriyetin 100. yılına ithaf edilen bir zeytin ağacı dikimi gerçekleştirdiler. Büyükşehir Gençlik Merkezi gönüllüsü gençler, kampa katılma imkânı sağladığı için Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler.

Kaynak: Bülten