Seyitgazi Ziraat Odası’nda 2 Şubat 2023’te seçim yapıldı. Mevcut Başkan Erhan Erden ve Umut Kuşçu ile yarıştı. Erden, seçimi 31-19 kazandı. Kuşçu’nun, seçim sürecinde Belediye Başkanı Uğur Tepe tarafından destek gördüğü ifade edildi.
Tepe, yerel seçimde kendisine rakip olacağını düşündüğü Erhan Erden ile bir süredir uğraşıyordu! İkili arasında ‘kiralama’ sorunu yaşanmış, Erden sorunu mahkeme yoluyla çözmüştü.
Seçim bitti ancak tartışmalar bitmedi. İki belediye çalışanına seçim sonrası jet hızıyla görevlendirme yapıldı. 
Ahmet Çakır’a gönderilen yazıda “Başkanlık makamının ilgi sayılı olurlarına istinaden, 06.02.2023 tarihinden Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan tuvaletlerin ve cadde temizliğinin yapılmasında görevlendirilmiş bulunmaktasınız” denildi.
Şahin Bozkurt’a da “Başkanlık makamının ilgi sayılı olurlarına istinaden belediyemiz temizlik hizmetlerinde kullanılan araçların arkasında 06.02.2023 tarihinden itibaren çöp toplama elemanı olarak görevlendirilmiş bulunmaktasınız” yazısı gönderildi.
Şahin Bozkurt, sosyal medya hesabından görevlendirmeye tepki gösterdi. Bozkurt ‘Siyasi olmayan paylaşıma beğeni ve yorum yaptığım için baskı gördüm’ dedi.
Uğur Tepe’nin son hamlesi ilçede huzursuzluk yarattı. Başkan Tepe’nin iddialar için ne diyeceği merak ediliyor.