Memura çift maaş müjdesi polis, hemşire, memur maaşları belli oldu Memura çift maaş müjdesi polis, hemşire, memur maaşları belli oldu

İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye katılan Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda konuştu. Hatipoğlu, şirketinin teşvik aldığı iddialarına şöyle yanıt verdi: “Şahsım, yönetim kurulu başkanı bulunduğum şirket hakkında buradan, yüce millet kürsüsünden akıl almaz iftiralarda bulunuldu. Bu iftiraları araştırmadan, bize sormadan belli basın kuruluşları yayınladı. Bu asılsız ve ahlaksız iftiralara cevap vermek için karşınızdayım. Bahse konu şirket ailemin üç kuşakta inşa ettiği, 1700 kişiyi çalıştıran, ihracat şampiyonu, Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşundan biridir. AK Parti’ye geçmem için siyasi rüşvet aldığım iddia ediliyor. Yönetim Kurulu’nda olduğum şirket ilk teşvik belgesini 1985 yılında almıştır. Sanayi şirketlerinin teşvik belgesi alması çok doğal olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti 1960’lardan beri bu tür teşvikleri din, dil, mezhep, parti ayırt etmeksizin yatırım yapmak isteyen bütün babayiğitlere vermektedir. Bahse konu olan yatırım için de teşvik 24 Mart 2023 yılında yani ben o tarihte İYİ Parti Milletvekili adayı iken verilmiş ve onaylanmıştır. Ayrıca bu yatırımın yapıldığı Organize Sanayi Bölgesi’nde 17 şirkete daha 4,7 milyar liralık teşvik verilmiştir. Bana özel ya da benim şirketime özel bir durum yoktur. Ayrıca teşviklerde nakit olarak ödenmez. Bir şirket teşvik belgesini aldıktan sonra yatırımlarını yapar, bitirir, imalata başlar. Şayet para kazanırsa Kurumlar Vergisi üzerinden bir kısım indirim sağlanarak ödenir. Malum kişilerin, malum gazetecilerin ve trollerin söylediği gibi değildir. Üç kuşaktır ne ailem ne de ben devletimin bir kuruşuna göz dikmemişizdir. Gırtlağımızdan haram lokma girmemiştir. Bundan sonra da girmeyecektir. Yüce millet kürsüsü iftira ve yalan siyasetine alet edilecek yer değildir. Benim partinizden istifa etme nedenim teşvik değil, bugün ayyuka çıkan rezil dedikodulardır. İftira siyasetinizdir. Parti dediğiniz şeyin aslında bir sekreterin CEO olduğu bir aile şirketi olmasıdır. Bu iftirayı atanlar, sizin ağababanız, sizin feriştahınız, sizin patronunuz, sizin ecdadınız gelse beni bir milim geri adım attıramaz. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.” 

Meclis’te gerginlik yaşandı

Hatipoğlu’nun bu sözlerine İYİ Partili Hasan Toktaş "rezil sensin" diye tepki gösterirken, Yavuz Aydın da "Haddini bil" diye bağırdı. İYİ Parti İzmir Milletvekili Hüsmen Kırkpınar da "Terbiyesizlik etme" dedi. İYİ Parti Bursa Milletvekili Hasan Toktaş, Hatipoğlu’nun sözlerine “Burada Sayın Hatipoğlu ‘parayı peşin vermiyorlar’ diyor. Ne fark eder? Bazen transferler vade ile de ödenir Sayın Hatipoğlu. Siz bize neyi hatırlatıyorsunuz biliyor musunuz? Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden Şener Şen ve İlyas Salman’ın başrolünde oynadığı Banker Bilo filmindeki Maho Ağa karakterini hatırlatıyorsunuz. Para için her şeyi yapan, arkadaşını dolandıran, haksız kazanç elde eden ve filmin sonunda duvara toslayan Maho Ağa kendisine hesap soran Bilo’ya şöyle der. ‘Bilo yaptım, yaptım ama bir sor bakalım niye yaptım?’ Biz sana niye yaptığını sormuyoruz, her şey ortada, neden yaptığını biliyoruz. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in deyimiyle, Türk siyasetini utanma duygusu kurtaracaktır. Sayın Hatipoğlu keşke yüzünüz kızarsaydı, keşke utanabilseydiniz” diyerek karşılık verdi.

Kaynak: Ayşe Kaytan Uçak | Eskişehir Net Haber Merkezi