Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 2024 yılının ilk altı aylık döneminde (Ocak-Haziran) yurt içi üretici fiyat endeksi yüzde 19,49 oranında arttı. Bu artış oranına bağlı olarak, akaryakıt, alkollü içecekler ve tütün mamullerinin ÖTV tutarlarında da yüzde 19,49 oranında bir artış yapıldı. ÖTV tutarlarının artırılmasının ardından, sigara fiyatlarına ilk zam haberi dün geldi.

Sigara 2-1

ZAMLI FİYATLAR DUYURULDU

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabı üzerinden sigara fiyatlarına 9 TL'lik bir zam yapıldığını duyurdu. Aybaş, bazı sigara markalarına ise 10 TL zam geldiğini belirtti. Açıklamasında, "Sigaraya 9 TL zam geldi, memlekete hayırlı olsun. Bazı çeşitlerine 10 TL zam yapıldı" ifadelerini kullandı.

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, sosyal medya üzerinden JTI sigara grubuna zam yapıldığını duyurdu. Dündar, paylaşımında "JTI grubunda sigara zamları başladı" şeklinde bir ifade kullandı. Temmuz ayındaki bu zam ile birlikte, grubun en pahalı sigarası 80 TL, en ucuz sigarası ise 71 TL olarak belirlendi.

GÜNCEL SİGARA FİYATLARI

A markası en yüksek fiyat: 80 TL

A markası en düşük fiyat 71 TL

B markası en yüksek fiyat: 73 TL

B markası en düşük fiyat: 67 TL
C markası: 68 TL

D markası: 67 TL

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi