Öğrenciler, birçok yayınevinin ve yazarın katılımıyla gerçekleşen fuarı gezerek yeni kitaplar keşfetme ve yazarlarla buluşma fırsatı buldular.

Öğrenciler, fuar boyunca birçok etkinliğe katıldılar ve farklı yayınevlerinin standlarını ziyaret ederek kitaplar hakkında bilgi aldılar. Ayrıca, fuar kapsamında düzenlenen imza günlerine katılarak sevdikleri yazarlarla tanışma ve kitaplarını imzalatma şansı yakaladılar.

Fuarı gezen öğrenciler, kitap okumanın önemine dair farkındalıklarını artırdıklarını ve yeni kitaplar keşfetmenin heyecanını yaşadıklarını belirttiler. Ayrıca, yazarlarla sohbet etme ve onların düşüncelerini dinleme fırsatının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ettiler.

Yapılan açıklamada, "Okulumuz 3. TÜYAP Eskişehir Fuarında 2-3 Mayıs tarihlerinde okulumuz 5 ve 6. sınıf öğrencileri kitap fuarını ziyaret ettiler. Edebiyat, tarih, bilim, sanat, çocuk kitapları, eğitim ve kaynak yayınları gibi farklı kategorilerden eserleri bir arada bulunduran fuarda öğrencilerimizin kitaplarla olan bağı daha da güçlendi." denildi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi