Milyonlara kötü haber: Elektriğe zam geldi Milyonlara kötü haber: Elektriğe zam geldi

CHP Odunpazarı İlçe Başkanlığı yeni üyeler için CHP İl Başkanlığı’nda rozet takma töreni düzenledi. Törende CHP İl Başkanı Talat Yalaz yer almadı. Yeni üyelere rozetleri Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve CHP Odunpazarı ilçe Başkanı Rahmi Çınar tarafından takıldı. İl Başkanının yer almadığı tören, CHP’deki kavganın yeniden mi alevleniyor sorusunu da beraberinde getirdi. CHP’de seçim öncesi taraflar tokalaşıp, anlaşmıştı.  

100’ÜN ÜZERİNDE ÜYE YAPILDI 

CHP Odunpazarı İlçe Başkanlığı tarafından sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada “CHP Odunpazarı ilçe Başkanlığı olarak; iktidar yürüyüşünü 100’ün üzerinde üye yaparak başlattık. ‘Gel sen de katıl, sen de omuz ver’ sloganıyla çıktığımız bu yolda üye kampanyası başlatan ilçe yönetimi, ilerleyen günlerde bu çalışmayı büyüterek yola devam edecek. Bu süreçte emeği geçen Odunpazarı Meclis üyemiz Ayhan Sülük’e ve bizi her zaman olduğu gibi yalnız bırakmayan, Odunpazarı Belediye Başkanımız Av. Kazım Kurt’a teşekkür ediyoruz” denildi. 

DAHA ÖNCEKİ ÜYELİKLER ÇÖPE ATILDI İDDASI

CHP Kadın Kolları Başkanlığı’ndan istifa eden Fikriye Söğütlü, il kongresinde Talat Yalaz’ı desteklediği için Odunpazarı ekibi tarafından hain ilan edildiğini belirterek, üye yaptıkları üye formlarının Odunpazarı ilçe Başkanlığı tarafından yırtılıp, çöpe atıldığını iddia etmişti. Yırtılıp, çöpe atılan üye formlarının fotoğrafları basında da yer almıştı. 

SORUŞTURMA BAŞLATILACAK 

CHP İl Başkanı Talat Yalaz, geçtiğimiz günlerde Eskişehir Net’te yayınlanan “Mevzu Budur” programında Fikriye Söğütlü’nün iddialarıyla ilgili şu açıklamalarda bulunmuştu: “Böyle bir iddia var. Benim görev sürem öncesinde olmuş. Ben il başkanı olmadan önceki olay. Bunun da soruşturması yapılacak tabi. Bununla ilgili bir tutanak var. Genel merkeze iletildiği iddia edildi. Bununla ilgili soruşturma yapılacak. Genel merkez de konuya vakıf diye biliyorum.”

YALAZ NE DİYECEK?

Rozet takma olayından sonra gözlerin çevrildiği İl Başkanı Talat Yalaz henüz bir yorumda bulunmazken, yaşananlar karşısında tepkisi merak konusu oldu.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi