Büyükşehir'den "Bir Sandalye Bir Termos" etkinliği Büyükşehir'den "Bir Sandalye Bir Termos" etkinliği

Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü, saygı duruşu için açıklama yaptı. "Asrın Felaketi" 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anmak amacıyla Bakanlığımız bünyesindeki tüm temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında 6 Şubat 2024 tarihinde 1(bir) dakikalık saygı duruşunda bulunulacaktır" ifadelerini kullandı. 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin 6 Şubat depremini unutmadı. Tekin deprem ile ilgili açıklamada bulundu. "Tarihin her döneminde şanlı bir duruş sergileyen ve geçmişi gurur abideleriyle dolu olan milletimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılına erişene dek birçok felakete düçar olmuştur. Dünya tarihinde eşine ender rastlanacak olan bu zorluklar milletimizin tam bir seferberlik ruhuyla, devlet-millet omuz omuza vererek, kurtuluşun ve dirilişin tek yolunun da birlikten, beraberlikten, kardeşlikten, yekvücut olarak dayanışmanın gücüne sarılmaktan geçtiğini bilerek verdiği mücadelelerle aşılmış ve bu dayanışma ruhu milletimizin geleceğe hep güvenle bakmasını sağlamıştır.
Milletimizin zor günlerde doğal bir refleks olarak gösterdiği tarihi dayanışmanın son örneği "asrın felaketi" olarak nitelendirilen 6 Şubat depremlerinin ilk anından itibaren en güçlü şekilde ortaya çıkmıştır. Afetten etkilenen vatandaşlarımızın, barınmadan gıda ve giyime kadar tüm ihtiyaçlarının devlet-millet olarak "asrın birlikteliğinin" tezahürü ile bir bütün halinde karşılandığı deprem sonrası günlerde Millî Eğitim Bakanlığı camiası da felaketten etkilenen illerde organize olarak yaraları sarıp kayıpları telafi etmek için afetzedelere yönelik destek çalışmalarını aralıksız sürdürmüştür.
Gidenleri geri getiremesek de 50 binin üzerinde vatandaşımızı toprağa verdiğimiz asrın felaketinin izlerinin süratle silinmesi için Millî Eğitim Bakanlığı camiasının her ferdi tam bir irade, kararlılık ve zorlukların üstesinden gelme azmi ile çalışmaya devam edecek, gerek depremzede vatandaşlarımızı gerekse deprem şehitlerimizi asla unutmayacaktır.
Bu sebeple; 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anmak amacıyla Bakanlığımız bünyesindeki tüm temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında 6 Şubat 2024 tarihinde 1(bir) dakikalık saygı duruşunda bulunulacaktır. Gereğini rica ederim" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Eskişehir. Net Haber Merkezi