Eskişehir'de yağışlı hava kazayı beraberinde getirdi: Kamyonet devrildi Eskişehir'de yağışlı hava kazayı beraberinde getirdi: Kamyonet devrildi

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu'nun geçtiğimiz günlerde Ayşe Ünlüce ve vefat eden eşi hakkında söylediklerine CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlü, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz'dan tepki geldi.

Nebi Hatipoğlu'nun tepki toplayan sözleri şu şekilde; "CHP’nin büyükşehir adayı ‘ben kadınım’ diye ayrımcılık yapıyor. Kadın sığınma evi yapman lazım. Belediye olarak yaptın mı ? Nasıl kadınsın! Kadına nasıl değer veriyorsun? Kaç tane kreş yaptın onu söyle, beş yıldır genel sekreterdin. Kadınlar için ne yaptın? Bugün mü kadın olduğun aklına geldi? Sen belediyeye nasıl girdin? Önce onu anlat. Ben kadınım kadına hizmet edeceğim. Tamam, et sana etme diyen yok ancak belediye aile şirketi olmuştur. CHP’nin belediye başkan adayı belediyeye işe nasıl girmiştir biliyor musunuz? Allah rahmet eylesin kocası çok iyi bir insanmış, herkes çok düzgün insan diye bahsediyor. Kocası genel sekretermiş o şekilde işe girmiş" 

"Oğullarım ve ben sizi asla affetmeyeceğiz"

Ayşe Ünlüce, Hatipoğlu'nun sözlerine şu şekilde tepki gösterdi, "Hiç utanmadan rahmetli eşim Aydın Ünlüce hakkında yalanlar söyleyecek kadar seviyesizleştiniz. Oğullarım ve ben sizi asla affetmeyeceğiz" 

"Yalanlara ve iftiralara sığınan bir zihniyetle karşı karşıyayız"

Yılmaz Büyükerşen ise, "Her yerel seçimde olduğu gibi yine yalanlara ve iftiralara sığınan bir zihniyetle karşı karşıyayız. AKP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kitlesini etkileyebilmek uğruna, şehre büyük emekleri olmuş, kardeşim rahmetli Aydın Ünlüce'yi asılsız şekilde hedef almıştır. Bu zihniyete, 25 yıldır olduğu gibi yine en güzel cevabı Eskişehirliler verecektir" ifadelerini kullandı.

"Eskişehir'e aday olarak bile yakışmıyorsunuz"

Talat Yalaz ise şu cümlelerle tepki gösterdi; "Akp’nin büyükşehir belediye başkan adayı Nebi Hatipoğlu seçim ofisi açılışlarında Ayşe Ünlüce başkanımıza sen nasıl kadınsın demiş. Eskişehir senin gerçek yüzünü görmeye başladı. Özür dileyeceksiniz. Eskişehir'e aday olarak bile yakışmıyorsunuz"

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi