2023-2024 döneminde öğrenciler bütün eğitim yılı boyunca birçok bilgi öğrenip, yaz döneminin gelmesiyle tatil dönemine geçiş yapmaya başlayacak. Tüm dönem boyunca öğrenciler öğrendikleri bilgileri, okullarda düzenlenen etkinliklerle pekiştirerek, sunma imkanı buluyor. 

Eskişehir'de bir özel okulda düzenlenen “English Night” etkinliği öğrencilerin dönem boyunca öğrendiklerini eğlenceli bir şekilde kalıcı hale getirmek amacıyla başarıyla gerçekleştirildi. Özel okulda gerçekleşen bu etkinlikle, öğrencilerin dil becerilerini güçlendirmek ve öğrendikleri bilgileri pratiğe dökmek için önemli bir fırsat sağlandı. 

"English Night" etkinliğinde, ortaokul öğrencileri dönem boyunca öğrendikleri İngilizce bilgilerini sahne performanslarıyla pekiştirdi. Dans, tiyatro ve çeşitli aktivitelerle dolu gece, öğrencilerin eğlenerek öğrenmelerini destekledi. Aynı zamanda bu etkinlikle, öğrencilerin sınıf içinde öğrendikleri bilgileri gerçek hayatta uygulama ve dil becerilerini geliştirme fırsatı sunulurken, öğrencilerin sosyal etkileşimlerini artırmak yönünde de katkı sağladı. 

Kaynak: Bülten