Ümit Sezer: "Meclis Üyelerimizin mazbatalarını teslim aldık" Ümit Sezer: "Meclis Üyelerimizin mazbatalarını teslim aldık"

Etkinlik kapsamında öğrencilerle fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildi.

Öğrenciler, bu özel günde kendi okullarının dışına çıkarak diğer okulları ziyaret ettiler. Ziyaret ettikleri okullarda, otizm hakkında bilgilendirici sunumlar yaptılar ve otizmli bireylerin günlük yaşamlarını anlatan videolar izlettiler. Ayrıca, otizmli bireylerin yaşadığı güçlükleri anlamak ve onlara nasıl destek olabileceklerini öğrenmek için interaktif oyunlar düzenlendiler.

Bu etkinlik sayesinde, öğrenciler otizm hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanın yanı sıra, empati kurma ve farklılıklara saygı duyma konusunda da önemli deneyimler kazandılar. Aynı zamanda, diğer öğrencilere de otizmli bireylerin günlük yaşamları hakkında doğru bilgiler vererek, toplumda otizm konusunda farkındalık oluşturmaya katkıda bulundular.

FAALİYETLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yapılan açıklamada, "Özel eğitim okullarımızdaki öğrencilerimiz 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinlikleri kapsamında arkadaşlarına bu konuda farkındalık kazandırmak amacıyla diğer okullara giderek çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiler." denildi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi