Ziyaret sırasında öğrenciler, engelliler montaj atölyesinde çalışanların günlük rutinlerini ve mesleklerini yakından gözlemleme fırsatı buldular. Atölyede yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan öğrenciler, engellilerin iş hayatındaki yerlerine ve ürettikleri ürünlere olan katkılarına şahitlik ettiler.

Montaj atölyesini ziyaret eden öğrenciler, engellilerin hayatlarına ve iş hayatındaki mücadelelerine daha fazla saygı duyma ve anlama fırsatı bulmuş oldular.

Okuldan yapılan açıklama şu şekilde; "12. Sınıflarımızın dahil olduğu Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Engelliler Montaj Atölyesine Fizik Zümre Başkanı A.Ceren İldaşer, Matematik Zümre Başkanı Akın Ferah, Coğrafya Zümre Başkanı Murat Çelik liderliğinde ziyaret gerçekleştirildi.

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz EOSB içinde bulunan Engelliler Montaj Atölyesinde öğrencilerin yaptığı faaliyetleri inceleyerek, oyunlar oynayarak güzel bir gün geçirdiler.

Bizlere hayata gülümseyerek bakmanın güzelliğini ve azimle başarmanın mümkün olduğunu gösterdikleri için Engelliler Montaj Atölyesi öğretmenlerine ve öğrencilerine çok teşekkür ediyoruz."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi