İklim değişikliğinin dünyaya olan etkisinin anlatıldığı seminerlerde, çocuklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için neler yapılabileceği tartışılıyor.

Odunpazarı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, iklim değişikliğine dikkat çekmek için okullarda seminerler gerçekleştiriyor. Son olarak Yeni Rota Kolejinde Küresel Isınma ve İklim Değişikliği konulu eğitim semineri düzenlendi. Eğitimler kapsamında iklim değişikliğine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amaçlanıyor.

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Derya Yurtaydın Özkar ve Odunpazarı Belediyesi’nden biyolog Aslı Varol tarafından verilen eğitim seminerlerinde, iklim değişikliğinin dünyaya olan etkisi anlatıldı. Kuraklık, orman yangınları, şiddetli ve düzensiz yağışlar, gıda krizi, sellere dikkat çeken yetkililer, öğrencilere yaşanabilir bir dünya bırakmak için neler yapılabileceği konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Odunpazarı Belediyesi yetkilileri okullarda eğitimlerin devam edeceğini dile getirdi.

Eğitimlere katılan öğrenciler, iklim değişikliğinin nedenlerini öğrendiklerini söyledi. Öğrenciler kendilerine sunulan faydalı eğitimler için Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Odunpazarı Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.