Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP ziyaretinin tarihi belli oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP ziyaretinin tarihi belli oldu

Eskişehir Odunpazarı Kent Konseyi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle, OKK İklim Krizi ve Çevre Çalışma Grubu olarak Odunpazarı Belediyesi'nin şehre kazandırdığı parkları inceleme fırsatı buldu. Bu kapsamda gerçekleştirilen gezide, parkların çevresel etkileri ve kullanımı üzerine değerlendirmeler yapıldı. Konsey üyeleri, parklarda gözlemledikleri olumlu ve olumsuz unsurları not aldılar.

RAPOR HAZIRLAMA KARARI ALINDI

Park gezileri sırasında elde edilen veriler ve konsey üyelerinin gözlemleri, çevre dostu çözüm önerilerinin belirlenmesine katkı sağladı. İlgili birimlerle işbirliği içinde hareket etmek amacıyla rapor hazırlanması kararı alındı.  Raporun, parkların sürdürülebilirliği ve çevresel etkilerinin azaltılması yönünde ilgili kurumlarla paylaşılması hedeflendi.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Konsey üyeleri, parkların sadece yeşil alanlar olmaktan öte, çevresel dengeye katkı sağlaması gerektiğini vurguladılar. Yeşil alanların korunması ve çeşitlendirilmesinin önemine dikkat çekerek, bu konuda Odunpazarı Belediyesi'nin çalışmalarını takdir ettiklerini ve teşekkürlerini ifade ettiler. 

Eskişehir Odunpazarı Kent Konseyi yaptığı açıklamada: "5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle OKK İklim Krizi ve Çevre Çalışma grubu olarak Odunpazarı Belediyesi'nin şehrimize kazandırdığı  parklardan bir kısmını  gezdik .Parklarla ilgili olumlu, olumsuz notlarımızı aldık .İçinde yer almayı düşündüğümüz  çözüm önerilerimizi  ilgili birimlerle paylaşmaya ve raporumuzu sunmaya  karar verdik  .Şehrimize nefes aldıran bu güzel parkları bize kazandıran Odunpazarı Belediyesi 'ne  Park ve Bahçeler Müdürlüğüne  teşekkür ederiz ."dedi.

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi