Toplantıda, tarım sektörünün sorunları ve çözüm önerileri üzerinde duruldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Ömer Ulu, tarımın ülke ekonomisi için önemine vurgu yaparak, çiftçilere yönelik yapılan desteklerin artırılması gerektiğini belirtti. Tarımsal üretimin artırılması ve çiftçilerin desteklenmesi için alınabilecek önlemleri ele aldıklarını ifade etti.

Toplantıya katılan tarım uzmanları ve çiftçiler, tarım sektörünün mevcut durumu hakkında bilgi vererek, karşılaştıkları sorunları dile getirdiler. Verimliliğin artırılması, tarımsal üretimin çeşitlendirilmesi, sulama sorunlarının çözülmesi gibi konular üzerinde duruldu.

Yapılan açıklamada, "Toplantıya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bilal Tosun, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu yetkilileri,Odunpazarı Ziraat Odası Başkanlığı, Tepebaşı Ziraat Odası Başkanlığı, Eskişehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Eskişehir Anaç Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Odunpazarı, Tepebaşı, Seyitgazi Süt Üreticileri Birliği yetkilileri katıldı.


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu yetkilileri tarafından Tarımı Destekleme amaçlı bilgilendirme ve sunum yapıldı."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi