Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası nedeniyle Yunus Emre Anma Konseri düzenledi. “Gelin Tanış Olalım Yunus Emre’yi Analım” sloganıyla gerçekleştirilen Yunus Emre Anma Konseri, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. 

Vatandaşlar Yunus Emre Anma Konseri’ne yoğun ilgi gösterirken, konserin yapıldığı salon hınca hınç doldu. Yunus Emre Anma Konseri’nin solistliğini Ergün Elibaş’ın yaptı. Elibaş, Yunus Emre’nin eserlerinden bestelenen ilahi ve ezgileri seslendirdi. Konserin anlatıcılığını ise Serpil Vurucu üstlendi. Eserler arasında Yunus Emre’nin hayatı hakkında bilgiler veren Vurucu, Yunus Emre’nin nasıl “Bizim Yunus” olduğunu anlattı. Yunus Emre’nin eserleri ve menkıbeleri hakkında da bilgiler aktaran Vurucu, gecenin sonunda Yunus Emre’nin “Selam Olsun” şiirini seslendirdi. 

Yunus Emre Anma Konseri, konseri dinlemeye gelen vatandaşların beğenisini kazandı. Konser sonunda vatandaşlar Elibaş, saz sanatçıları ve Vurucu’yu uzun süre alkışladı. 

Kaynak: Bülten