''Temmuz ayında memurların yüzleri gülecek'' ''Temmuz ayında memurların yüzleri gülecek''

TDP Parti Meclisi'nin ardınan açıklama yapan Sarıgül TDP'nin kapatılacağı yönündeki iddialara cevaben TDP'nin CHP'Ye katılma kararı aldıklarını duyurdu.

Sarıgül yaptığı açıklamada; ''

Bugün TDP için demokrasi adına, özgürlükler adına çok önemli bir gün. Hayatta bazı dönüm noktaları vardır. Yaşamın hangi noktasında nerede olursam olayım siyaset vefadır, mertliktir, omurgası olmaktır.

İnsan hayatında önemli kararlar alması gereken zamanlar vardır. Devletler ve partiler de böyledir. Olaylar ve gelişmeler partileri bir noktaya getirir. Bir karar vermek zorunda kalırlar ve verdikleri kararla tarihe geçerler. Arkanıza yaslanır ve kurulduğumuzdan bugüne yaşananları gözden geçirin. Hem oy pusulasında hem de Türkiye siyasetinde TDP'ye yer açtık. Çözüm önerilerini ortaya koyduk, şan şöhret peşinde koşmadık. Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilmedik.

14 Mayıs seçim kararı alındı. 7 Nisan'da parti meclisimizi topladık ve aynen şunları söyledik: Sayın Kılıçdaroğlu, devleti rayına oturtur. Sayın Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin yüzde 100'ünü kucaklar. Ve Sayın Kılıçdaroğlu, Türkiye'de herkesin cumhurbaşkanı olur dedik. Seçimlerde Sayın Kılıçdaroğlu'na destek vereceğimizi açıkladık.

Şimdi Türkiye'nin önünde yeni bir dönem var. Seçimler öncesinde ve sonrasında muhalefeti ve adayları dizayn ettiler. Bu yönetime karşı olan dirençleri kırdılar. Ya bu sistemden yana olacağız ya da Kılıçdaroğlu'nun yanında olmaya devam edeceğiz. Bu sistemin devam etmesi halinde devlet bir parti devleti haline gelecek. Meclis göstermelik olacak. Türkiye uygar dünyanın üyesi olmaktan çıkacak.'' dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi