B sınıfı ehliyeti olana iyi haber: Artık bu tür araçları da kullanacaklar B sınıfı ehliyeti olana iyi haber: Artık bu tür araçları da kullanacaklar

Döviz kuru ve petrol fiyatlarındaki hareketlilik ile vergilere yapılan zamlar akaryakıt fiyatlarını da etkilemeye devam ediyor. 

Benzin Pompa 4

Sektör kaynaklarının aktardığına göre; motorinin litre fiyatı 12 Şubat Pazartesi gecesinden itibaren 1 lira 40 kuruş daha zamlanıyor.

sdf_benzin_fiyatları

Eskişehir'de motorin fiyatları ne kadar olacak?

Benzinlik 3

Eskişehir'de motorine gelecek zam sonrası motorinin litre fiyatı ise 45.39 TL olacak. 

Benzinin litre fiyatı ise İstanbul'da yaklaşık olarak 39,43 TL, Ankara'da 40,13 TL, İzmir'de ise 40,34 TL seviyesinde bulunuyor.

Fiyatlar, iller, ilçeler ve bayiler arasında değişiklik gösterebilir.

Güncel akaryakıt pompa fiyatları

Benzinlik 2

Eskişehir

Motorin litresi 42.84 TL
Benzinin litresi 40.37 TL

14 Mayıs seçimleri öncesi benzin litre fiyatı 19,76, motorin litre fiyatı da 18,58 liradan satılıyordu. Seçimlerden bugüne kadar benzine yaklaşık 20 lira, motorine de yaklaşık 23 lira zam geldi.

Benzin Pompa 5

Akaryakıt fiyatları nasıl hesaplanıyor?

sdf_Benzine_ bir_ indirim _daha _geliyor! _

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi