Seçim yayın yasağı başladı Seçim yayın yasağı başladı

Son olarak Eskişehir Kuryeler Birliği üyeleri, mesleklerinin gelişimi ve güvenliği için ortak akıl oluşturmak adına Eskişehir Kent Konseyini ziyaret etti.

Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu ile görüşen Eskişehir Kuryeler Birliği Yönetim Kurulu üyeleri, mesleklerinin giderek artan önemine ve çalışma koşullarına değindiler. Öncelikle mesleklerinin tehlikeli meslekler grubuna girmesi için çalışacaklarını ifade eden Kuryeler Birliği Başkanı Gökhan Başar “Hızlı teslimat bakısı, mevsimsel sağlık riskleri, trafikte yok sayılmak, artan iş yükü, mesleki eğitimi ve yeterliliği olmayan kurye sayısındaki artış üzerinde durduğumuz diğer önemli konulardan. Bunlar gibi diğer tüm sorunlarımızla ilgili toplumsal bilinç oluşturacağına inandığımız Eskişehir Kent Konseyinde destek ve takdir görmek bizler için sevindirici bir gelişme. Sizlere teşekkür ediyoruz.”dedi.

Ziyarette Kuryeler Birliği üyelerinin talep önerilerini dinleyen Eskişehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Kapanoğlu, ortak akıl ile yapılacak çalışmalarla kuryelerin sorunlarına çözüm bulacaklarını belirterek “Modern şehrimizde, özellikle elektrikli motor kullanımıyla karbon ayak izini azaltmaya yardımcı olan ve hizmet sektöründesaatlerce süren işlemleri dakikalar içinde hallederek ekonomik kayıpların önüne geçen moto -kurye emekçilerimizin trafikteki varlıklarının dikkate alınması ve kaza risklerini en aza indirmek amacıylatoplumsal bilincin oluşturulması için üzerimize düşen ne varsa yapacağız.”şeklinde konuştu.

Kaynak: Bülten