Eskişehirspor evinde hazır göründü Eskişehirspor evinde hazır göründü
 

Eskişehir Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu, Tarım ve Orman İl Müdürlüğünü ziyaret etti. İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Çifteler Ziraat Odası Başkanı Nejat Yatır Başkanlığındaki tüm oda başkanları, İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Nizamettin Çetiner, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Uğur Sağlam'ın katılımları ile gündemdeki mısır fiyatları ile ilgili bir toplantı gerçekleştirildi.
Seyitgazi Ziraat Odası Başkanı da olan Basın Sözcüsü Erhan Erden, “Açıklanan mısır fiyatlarının beklentilerin çok çok altında kaldığını, mısır üreticisinin mağduriyetinin had safhada olduğunu ve acilen yeni bir düzenleme yapılması gerektiğini dile getirdik” dedi.
Erden “Hububatta olduğu gibi mısıra da ilave prim getirilmesi önerimizi ilettik. Yapılan toplantı çerçevesinde hazırlanan raporun İl Müdürümüz Ender Muhammed Gümüş tarafından Bakanlığa iletileceği belirtildi. Bu konudaki mücadelemiz devam edecek. Ayrıca toplantıda 2024 yılı ÇKS uygulamaları hakkında da karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur” dedi.

Kaynak: Eskişehir.Net Haber Merkezi