Muğla'nın Ortaca ilçesinde, birlikte yaşadığı kadının kaybolan kızlarının bulunması için televizyon programına çıkan ve 2'si engelli 3 kıza, cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan 63 yaşındaki Selahattin Yalnız, polisteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanmıştı.

"ANNENİN GÖZÜ ÖNÜNDE YAPILDI"

Yıllardır üvey babaları tarafından cinsel istismara maruz kaldıklarını programda anlatan 23 yaşındaki Figen Tülay Bayındır, "14 yaşından beri bu adam bize tecavüz ediyor. Satırla saldırıyordu, dövüyordu. 'Sizin derinizi yüzerim, dördünüz de benim karım olacaksınız' diyordu. Bunlar annemin gözünün önünde yapılıyordu" dedi.

Anne Fitnat, üvey baba Selahattin 5 saat boyunca savcıya ifade verdiler. Gece yarısından sonra biten ifadelerde anne istismarı gördüğünü ancak konuşmadığını itiraf etti. Anne suça iştirakten suçlu bulundu ancak serbest bırakıldı. Yanlarında tuttukları engeli olan istismara uğrayan ancak farkında olmayan Gizem ise koruma altına alındı.

11 ÇOCUĞU OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Anlı, “Selahattin mahkemede yaptıklarını inkar etmiş. Selahattin ile ilgili size bambaşka bir şey anlatacağım. Meğerse Avustralya'ya gitmiş bu. Bir sürü de çocuğu var bu adamın. Bizim saydığımız 11 tane. 3 tane mi 4 tane mi ne karısından. Gayrimeşru çocuğu var onu vermişler yurda. Dün Avustralya'dan bizi aradılar. Adama bak bir de kalkmış Avustralya'ya da gitmiş. Bizim babamız Fatih'ten Taksim'e gidemez. Avustralya'ya gitmiş Bir de oraları da karıştırmış oralardan sınır dışı edilmiş” dedi.

KOMŞUNUN KIZLARINA TECAVÜZ ETMİŞ

İlk eşiyle 6 ay evli kalmış ilk eşini darp etmiş kalçasından bıçaklamış. Avustralya'da akıl hastanesinde 10 gün yatmış. İkinci olarak Kıbrıslı biriyle evlenmiş

"BEBEĞİ DİREKT YURDA VERMİŞLER"

3 ya da 4 kızları olmuş. Karşı komşusunun 16 ya da 18 yaşında olan kızına da tecavüz etmiş. Kız hamile kalmış bu birliktelikten olan çocuğu doğurmuş. Dünyaya gelen bebeği direkt hastaneden yurda vermişler.

SINIR DIŞI EDİLDİ

Üçüncü olarak yine Avustralyalı bir kadınla evlenmiş ondan da iki kızı bir oğlu var şu an. Bu kadını da darp ettiği için cezaevine giriyor. Diğer eşi çocuklarının velayetini alıyor. Ve sınır dışı ediliyor" ifadelerini kullandı.

Selahattin Yalnız'ın dayısı Necati Bayar ise canlı yayına telefonla bağlandı. Bayar, Selahattin'in öz çocuklarını da istismar ettiğini anlattı. Bayar, "1. çocuğu 3-5 yaş arasında tecavüze uğradı. İkinci kız 4 yaşındayken tecavüze uğradım diyor. Ortanca çocuk 6 ve 11 yaşı arasında tecavüze uğradığını söylüyor. Diğer eşinden olan çocuğu da tecavüze uğradığını söylüyor. Elimde 4 sayfa ifade ver size gönderebilirim.

Karşı komşusu Yunanlı ailenin kızına da tecavüz ediyor. Kız utanıyor ailesine söyleyemiyor. Ablasının yanında doğum yapıyor. Ve bu çocuğu bir doktora evlatlık vermişler" şeklinde konuştu. Müge Anlı ise o ifadeleri istedi ve buradaki savcılığa ileteceğini söyledi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi