Yaşlı ve engelli aylığı ile evde bakım maaşı alan vatandaşlar için yeni gelişmeler var. Bakanlık, resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden ödeme detaylarını duyurdu.


SOSYAL YARDIMA ZAM!

Ramazan Bayramı öncesi evde bakım maaşı, sosyal ve ekonomik destek ödemeleri, aile destek paketi ödemeleri ve yaşlı ile engelli aylıklarının ülke genelinde vatandaşların hesaplarına aktarılmasının ardından, yılın ortasında sosyal yardımlarda yapılacak artışlar ve güncel destek ödeme miktarları merak konusu oldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, destek ödemelerini altı ayda bir memur maaş katsayısına göre revize ediyor. Ocak ayında Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan aralık ayı enflasyon rakamlarının ardından memur maaşlarında artış gerçekleştirilmişti.

Memur maaş zammının belirlenmesinin ardından, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal yardımların yaklaşık yüzde 50 oranında artırıldığını açıkladı. 

Haziran ayı enflasyon verilerinin Temmuz'un ilk günlerinde duyurulmasıyla birlikte, altı aylık enflasyon verilerine dayanarak memur maaşlarında artış yapılacak ve bakanlık destek ödemelerindeki artışlar hakkında kamuoyuna bilgilendirme yapılacak.

Kaynak: Haber Merkezi