Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son raporlarına göre: Türkiye'nin büyük bir kısmı az bulutlu ve açık olacak, ancak zamanla Trakya, Marmara'nın güneyi, İç Ege, Akdeniz, Karadeniz'in iç bölgeleri, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu parçalı bulutlu hale gelecek. Öğleden sonra Edirne, Kırklareli, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Çankırı, Sivas, Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum, Ankara'nın kuzey ve batı kesimleri, Konya'nın batısı, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batısı, Bursa'nın doğusu, Antalya'nın kuzeybatısındaki Elmalı ve Korkuteli, Rize'nin iç bölgeleri ve Erzurum'un kuzeyi yerel olarak kısa süreli sağanak ve gök gürültülü yağışların olacağı öngörülüyor.

Ekran Resmi 2024 06 06 11.00.09

ESKİŞEHİR 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Eskişehir, Bursa, Bilecik, Kütahya ve çevre bölgelerin parçalı bulutlu ve yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Özellikle Eskişehir ve Kütahya üzerinde öğleden sonra gök gürültülü sağanak dikkat çekmekte. Marmara Denizi'nin kıyı kesimlerinde ise daha az bulutluluk ve yağış bekleniyor.

Ekran Resmi 2024 06 06 13.18.12

Hava Dhrymy

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi