Marketlere etiket dayanmıyor: 6 ayda yüzde 25 zam Marketlere etiket dayanmıyor: 6 ayda yüzde 25 zam

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre, Eskişehir ve çevresinde bu gece saatlerine kadar aralıklı sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Sıcaklıkların 2-5 derece azalarak mevsim normallerinin altına ineceği belirtiliyor.

BU SAATLERE DİKKAT

Yetkililer, Eskişehir ve ilçelerinde bu gece boyunca beklenen hava durumu hakkında vatandaşları uyardı. Meteorolojiden alınan bilgiye göre Odunpazarı, Çifteler, Mahmudiye, Sivrihisar, Alpu, Mihalgazi, Sarıcakaya, Mihalıççık, Günyüzü, Beylikova, Han ve Seyitgazi'de parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak.

Bu gece saatlerine kadar sürecek aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, özellikle su baskınları ve yıldırım düşmesi gibi olumsuz etkiler yaratabileceği belirtiliyor.

1218Buyuk-5

Özellikle Sarıcakaya'da en yüksek sıcaklığın 29°C'ye ulaşması, diğer ilçelerde ise 24°C ile 28°C arasında değişen sıcaklık değerleri, bölge genelinde önemli sıcaklık düşüşlerinin yaşanacağını gösteriyor. Sağanak yağışın günlük hayatı etkileyebilecek kuvvetli rüzgar ve ani dolu yağışları ile birleştiğinde, bölge halkının tedbirli olmasının önemini bir kez daha ortaya koyuyor.

Sürücülerin yağışlı ve kaygan yollarda dikkatli olması, vatandaşların ise ani su baskınları ve kuvvetli rüzgârlara karşı önlemler alması büyük önem taşıyor.

1824Buyuk-10

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi