Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre, ülkemizin doğu bölgelerinde hava parçalı bulutlu olacak, bazı yerlerde ise yoğun bulutlanma görülecek. Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Kahramanmaraş çevresinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Diğer bölgelerde ise az bulutlu ve açık bir hava tahmin ediliyor. Karadeniz Bölgesi ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde beklenen yağışların yer yer şiddetli olacağı öngörülüyor.
 

YURT GENELİ 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1-5 Temmuz 2024 tarihleri arasını kapsayan beş günlük hava tahmin raporunu yayınladı. Türkiye genelinde hava durumu haritaları ile yapılan açıklamada, ülkemizin farklı bölgelerinde beklenen hava koşulları şöyle özetlendi:

1 Temmuz Pazartesi günü, ülkenin büyük bir bölümünde parçalı bulutlu hava hakim olacak. Karadeniz Bölgesi, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. 2 Temmuz Salı günü, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve batısında yağışlar devam edecek, diğer bölgelerde az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor.

3 Temmuz Çarşamba günü yurt genelinde yağışlı hava etkisini sürdürecek. Özellikle Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde şiddetli yağışlar görülecek. İç ve batı bölgelerde ise sıcaklıklar yükselmeye devam edecek. 4 Temmuz Perşembe günü yağışlı hava doğu bölgelerinde etkili olmaya devam ederken, batı ve iç kesimlerde sıcak ve açık hava hakim olacak. Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun bazı bölgelerinde yerel sağanak yağışlar bekleniyor. 5 Temmuz Cuma günü ise haftanın son iş gününde doğu bölgelerinde yağışlar sürecek. Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde yağışların yer yer kuvvetli olması öngörülüyor. Diğer bölgelerde ise genellikle az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor.

Yağmur Temmuz

ESKİŞEHİR 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Eskişehir'de hafta boyu hava şu şekilde olacak...

Ekran Görüntüsü 2024 06 30 213527

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi