Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü Eskişehir için yeni bir hava durumu raporu yayınladı. Yayınlanan raporda Eskişehir'in içerisinde bulunduğu bölgeye sağanak yağış alarmı verildi. Vatandaşların sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olmalarını istendi. Öte yandan Eskişehir Valiliği tarafından saatli bir uyarı yayınlandı. 

Meteoroloji'den alınan verilere göre, Eskişehir'de bugün saat 16:45'den sonra 3 saatlik periyot içerisinde Eskişehir'e sağanak, gök gürültülü sağanak ve yerel dolu uyarıları yapıldı.

Ayrıca Eskişehir'de öğle saatlerinden sonra Kuzeyli yönlerden hafif ve orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

ESKİŞEHİR VALİLİĞİ'NDEN SAATLİ UYARI

Eskişehir Valiliği'nden yapılan açıklamada, 

Yapılan son değerlendirmelere göre, 3 saatlik periyotta gök gürültülü ve sağanak yağışların ilimizin güney ve doğu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden, sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadelerine yer verildi. 

Valilik Uyarı 9 Temjuz

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi